K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Ministerstvo dopravy má plán, jak zachránit Pražský okruh

Pražskému okruhu hrozí uzavření. Podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu je totiž příliš dlouho v takzvaném zkušebním režimu, podobně jako další silnice a dálnice u nás. Podle ministerstva dopravy k tomu ale nedojde. Problém s hlukem prý do příštího roku vyřeší.

Diskuse: 0

Ministerstvo dopravy České republiky
reklama
Smutný konec herce Glazara: Jeho tělo rozdělili na dvě části! Troška prozradil další nepříjemné detaily - anotační obrázek
Smutný konec herce Glazara: Jeho tělo rozdělili na dvě…

Okruh funguje i přesto, že není zkolaudovaný v takzvaném zkušebním režimu, který umožňuje zjišťování případných chyb. Jesenice je jednou z obcí, kde si obyvatelé na hluk stěžují.

"Zvažujeme jak dál, pokud nedojde k výstavbě protihlukových bariér dle evropských standardů, budem zvažovat převedení dopravy na Jižní spojku," řekla TV Nova Renata Voláková ze spolku Zelená pro Jesenice.

Právě nedostatečná bariéra je největším problémem, na kterýsi stěžují lidé z blízských vesnic. S takovým hlukem zřejmě při stavbě nikdo nepočítal.

Ministerstvo dopravy je ale přesvědčené, že mluvit o uzavírkách nebo omezeních na Pražském okruhu je předčasné. "Máme povolení a budeme tam doplňovat ta potřebná protihluková opatření tak, aby všechno bylo v pořádku," uvedl mluvčí Tomáš Neřold.

O nedostavěném Pražském okruhu dnes jednal premiér Sobotka mimo jiné s primátorkou Krnáčovou. "Potvrdili jsme si abciozni cíl zahájit stavbu okruhu do konce roku 2019," prohlásil Sobotka.

Co se týče protihlukových bariér na jihozápadním úseku, dostalo ministerstvo dopravy od magistrátu na nápravu nedostatků čas do poloviny příštího roku.

Diskuze: Ministerstvo dopravy má plán, jak zachránit Pražský okruh

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky