Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvitová v Česku nechce platit daně, přehlásila si trvalé bydliště. A Okamura reaguje

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Vítězství Petry Kvitové ve Wimbledonu zvedlo především ve sportovních fanoušcích vlnu hrdosti a pýchy. Podobné pocity v Češích poslední dobou vyvolávají spíše sportovní nebo kulturní úspěchy. Podle předsedy hnutí Úsvit je to tím, že vláda málo motivuje občany.

„Moc gratuluji Petře Kvitové k výhře na Wimbledonu – je to obrovská pozitivní reklama pro celou Českou republiku a můžeme být všichni hrdí, že máme takového skvělého reprezentanta. Na druhou stranu je velmi smutné, že Petra včera v rozhovoru řekla, že si z daňových důvodů přemístila bydliště do Monaka," popřál tenistce k úspěchu Okamura, kterého ale mrzí právě to, že Kvitová změnila trvalé bydliště.

„Je vidět, že ani jí se nechce darovat miliony státu, který je rozkrade a vyhodí na zbytečnosti. Náš stát musí začít hospodařit a chovat se tak, aby měli lidé více chuti daně platit. Jiná cesta v současném globalizovaném světě není. A už teď bohužel vidíme, že současná vláda rozhodně nebude motivací občanům k pocitu sounáležitosti s naší zemí," rýpnul si do vládní koalice politik.

Témata:  CZK daně

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy