Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Křik, šikana a ponížení? Podívejte se, jak to prý chodí na ministerstvu

Marcel Chládek /ČSSD/, ministr školství
Marcel Chládek /ČSSD/, ministr školství
Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Z ministerstva školství prý utíkají lidé, kteří nemohou vydržet chování šéfa resortu Marcela Chládka. Informuje o tom MF Dnes, která uvádí, že ministra dokáží prý rozzuřit i maličkosti, jako například špatně seřazené dokumenty na stole. Chládek se tomuto nařčení brání.

Resosrt školství opustila kvůli Chládkovi například někdejší asistentka Aneta Lačelová. "Byla to opravdu příliš stresující práce. Pan ministr má velmi specifický styl vedení lidí," řekla deníku.

"Stávalo se, že zesměšňoval zaměstnance před jinými. To on dělal rád, před obecenstvem," řekl MF Dnes bývalý spolupracovník ministra Miroslav Kareta, který podle kterého na něj ministr dokonce křičel.

Jiný zaměstnanec si nepřál zveřejnit své jméno, tvrdí však, že Chládek vytváří neustálý psychický tlak na své okolí. "Nezajímá ho, že má někdo zrovna práci, prostě musí přijít okamžitě. Je pro něj velmi důležité, jak bude vypadat na veřejnosti, ale uvnitř úřadu se chová naprosto odlišně," citují jeho slova noviny.

Někdejší zaměstnanci rovněž zavzpomínali na dlouhé přednášky v kanceláři ministra. "Chládek jim prý ze svého křesla s doutníkem v ruce vytýkal třeba i křivě napsaný papír," napsala MF Dnes.

Sám ministr Marcel Chládek se se těmto nařčením brání. "Odešlo patnáct lidí z tisíce. Nikdo vám neřekne, že neuspěl, protože to nezvládl. Vymyslí jiný důvod," sdělil na svou obranu.

Témata:  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek

Související

Aktuálně se děje

12. září 2024 10:37

Nečekané, cla EU na čínská elektroauta nakonec dost možná nebudou. Peking, Bratislava i Berlín tleskají Španělsku

Španělský premiér Pedro Sanchez totiž vyrazil na čtyřdenní návštěvu Číny a předvedl tam překvapivou otočku. Vyzývá náhle, ať země EU a Brusel samotný přehodnotí uvalení vysokých cel právě na čínská elektroauta. Ta platí od letošního července provizorně, na přelomu října a listopadu mají vstoupit v platnost trvale, na pět let. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy