Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co dělat, když exekutoři chtějí zabavit věci, které patří někomu jinému?

Co dělat, když exekutoři chtějí zabavit věci, které patří někomu jinému?

Foto: exekuce-nemovitosti.cz

Exekutoři a jejich mnohdy sporné zásahy, to je aktuální téma, které se týká mnoha lidí v Česku. Co dělat, když chtějí zabavit i věci, které patří někomu jinému než dlužníkovi? Například někomu z rodiny? Podívejte se, jak se zachovat.

S žádostí o radu do redakce TV Nova napsala například paní Jana z jižních Čech. Exekutoři jí podle jejích slov, chtějí zabavit i věci, které nevlastní.

"Přišli exekutoři zabavili návštěvě PlayStation, která tady byla na jednu noc, nevíme co máme dělat," řekla paní Jana.

"Nejvíc mě překvapilo že mi polepili i počítač, který není můj, mám ho vypůjčený," líčí podobný případ žena z Jihlavska, která nechce být jmenována.

Co dělat, když exekutoři chtějí zabavit věci, které nejsou moje?

Nejdůležitější je komunikovat s exekutorem a prokázat mu dokladem či fakturou, že věc patří někomu jinému tedy třetí osobě.

"Třetí osoba může následně podat návrh na vyškrtnutí věci a vylučovací žalobu pokud to soud uzná věc bude vrácena," řekla mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová.

"Můj bratr má exekuci. Vnikli do domu mé mamky a oblepovali věci a zabavili některé věci, které patřily mně, mé mamce a po mém mrtvém taťkovi. Na některé věci jsme měli doklady a je velmi těžké dokazovat, že nepatří bratrovi," poslala do redakce email poškozená Michaela.

Co dělat, když není doklad o tom, komu věc patří?"Pakliže nedisponujete dokladem o vlastnictví fungují i jiné důkazy v rámci vylučovací žaloby může posloužit i svědectví třeba sousedů," radí Báčová.

Témata:  exekuce

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy