Předpověď počasí: Celé Česko zasáhnou bouřky a vydatný déšť, varují meteorologové

Ve čtvrtek bude přes naše území zvolna od jihozápadu postupovat zvlněná studená fronta. Za ní se do střední Evropy přechodně rozšíří od jihozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu. Z Biskajského zálivu bude postupovat k severu tlaková níže a na její přední straně se ve střední Evropě obnoví příliv teplého vzduchu od jihu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď na čtvrtek (00-24):

Zpočátku jasno až polojasno, postupně polojasno až oblačno. Během dne od jihozápadu na frontě až zataženo a zpočátku ojediněle přeháňky, postupně na většině území přeháňky nebo déšť. Místy bouřky, i silné, s přívalovými srážkami kolem 40 mm, na severovýchod našeho území dorazí až večer. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v noci a ráno na jihozápadě a severovýchodě slabý 1 až 4 m/s. Během dne se bude vítr v Čechách, později večer i na Moravě a ve Slezsku, měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek (00-24):

Většinou polojasno, ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm, ojediněle i bouřky. Večer na západě Čech přibývání oblačnosti od západu. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na východní až jihovýchodní.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky