Stát podal kasační stížnost proti rozhodnutí soudu o mýtu

Ministerstvo dopravy podalo kasační stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, podle něhož musí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu prošetřit námitky firmy Kapsch v mýtném tendru. Ministerstvo zároveň žádá o odkladný účinek pro rozhodnutí soudu. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Ilustrační fotografie
reklama

Stížnost bude řešit Nejvyšší správní soud. Jeho mluvčí Sylva Dostálová ČTK potvrdila, že soud podnět obdržel. Jak dlouho rozhodování potrvá, nechtěla předjímat. V průměru soud loni řešil kasační stížnosti 178 dní.

Krajský soud v Brně v polovině května zrušil rozhodnutí předsedy antimonopolního úřadu Petra Rafaje z prosince loňského roku. ÚOHS v něm zamítl námitky společnosti Kapsch proti podmínkám mýtného tendru. Jde například o námitku, která se týkala porušování zásady rovného zacházení.

"Ministerstvo postupovalo v souladu se zákonem, a proto jsme proti rozhodnutí podali kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu včetně návrhu na odkladný účinek," uvedl dnes Kremlík. Ministerstvo dopravy má ve sporu u krajského soudu pozici nepřímého účastníka.

Ministr podání kasační stížnosti avizoval už v pátek. Zároveň tehdy upozornil, že přípravy nového mýtného systému pokračují bez problémů a vše směřuje k tomu, aby byl spuštěn na konci letošního roku.

Kapsch podal k soudu dvě žaloby, ve druhé z nich, o níž soud zatím nerozhodl, chce docílit pozastavení platnosti smlouvy státu s vítězem tendru. O případných důsledcích této žaloby Kremlík nechtěl spekulovat.

V mýtném tendru zvítězilo konsorcium společností CzechToll/SkyToll, které uspělo s nabídkou na desetiletý provoz za 10,75 miliardy korun. Na pozici správce mýta tak na konci roku vystřídá společnost Kapsch.

Témata: mýtné | soudy | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky