Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pondělí 11. března

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po zadní straně rozsáhlé tlakové níže nad severní a severovýchodní Evropou bude na naše území proudit studený vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy, zejména na horách na severu sněhové přeháňky. Zpočátku v polohách pod 500 m, na východě pod 700 m srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle bouřky. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Silný západní vítr 10 až 15 m/s, místy s nárazy 20 až 25 m/s (90 km/h), zpočátku na frontě lokálně až 30 m/s (110 km/h). Na horách nárazy 30 až 35 m/s (125 km/h). K ránu bude vítr částečně slábnout. Na hřebenech hor místy tvorba sněhových jazyků. Tlaková tendence: mírný až silný, k ránu slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy, během dne na většině území sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m i smíšené nebo dešťové. Ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, na jihovýchodě až 8 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Vítr bude během odpoledne nadále slábnout. Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

21. května 2024 9:31

Květen je ve znamení platby daně z nemovitosti. Co dělat, když si vás složenka nenajde?

Přiznání k dani z nemovitých věcí se na jednu nemovitost podává jen jednou, a to v lednu. Daň je pak ve většině případů splatná do konce května. O výši daně se dozvíte skrze složenku, která vám může přijít jak do běžné schránky, nebo do té datové. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy