Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 25. ledna

Mráz, ilustrační fotografie
Mráz, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Vliv tlakové níže nad centrálním Středomořím zeslábne a od jihozápadu se bude přechodně rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno. Zejména v Čechách ojediněle polojasno. Ojediněle, na severovýchodě postupně místy slabé sněžení. Nejnižší teploty -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -11 °C. Slabý severní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku místy až dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, odpoledne a večer od jihozápadu přechodně místy až polojasno. Zpočátku ojediněle, na severovýchodě místy slabé sněžení. Později večer na západě Čech místy sněžení. Nejvyšší teploty -5 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Mírný severozápadní až severní, v Čechách večer až západní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, místy až dobré

Témata:  počasí mráz

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy