Vodafone

Vodafone

Národní galerie kritizuje Vodafone za spot natočený ve Veletržním paláci

Aktuality

Národní galerie Praha (NGP) je ve sporu se společností Vodafone, která bez jejího vědomí natočila reklamní spot v prostorách Veletržního paláce a s přímými záběry na umělecká díla. NGP a dílo současných autorek byly zneužity pro komerční účely, navíc v kontextu, který pro oba subjekty vyznívá poškozujícím způsobem, tvrdí galerie. Mluvčí NGP Zuzana Vlčková dnes ČTK řekla, že před plánovanými právními kroky galerie upřednostňuje jednání, které by se po dohodě vedení obou institucí mělo konat příští týden. Společnost Vodafone video stáhla.

Vodafone

Vodafone spustil službu tísňového volání z mobilu přes wi-fi sítě

Aktuality

Operátor Vodafone spustil volání na tísňové linky z mobilu přes wi-fi sítě. Pomoc v nouzi si tak uživatel může přivolat i z míst, kde není běžný mobilní signál, ale je k dispozici wi-fi připojení k internetu. Přes wi-fi se dosud na čísla 112, 150, 155 a 158 nedalo dovolat. Na tísňové linky lze zároveň přes wi-fi posílat i SMS. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Jiní operátoři zatím službu nenabízí.

Vodafone dnes večer jako první vypne mobilní síť 3G

Vodafone dnes večer jako první vypne mobilní síť 3G

Aktuality

Vodafone dnes večer vypne jako první z tuzemských operátorů svou mobilní síť 3G. Více než 99 procent ze čtyř milionů jeho zákazníků se změna nedotkne, protože využívají novější přístroje a SIM karty, které už fungují na rychlejší síti LTE. Uvolněné frekvence chce využít pro posílení LTE a výstavbu nejmodernější sítě 5G. 5G, která je desetkrát rychlejší než LTE, má k dispozici třetina populace.

Ilustrační fotografie

Vodafone se stahuje z projektu kryptoměny Facebooku

Ekonomika

Britská telekomunikační skupina Vodafone Group opustila asociaci, která má spravovat plánovanou digitální měnu Facebooku nazvanou libra. Oznámila to v noci na dnešek Asociace Libra. Vodafone není první, kdo projekt opouští.

Vodafone

Aktuality

Vodafone a UPC spojily zákaznickou péči a prodej

Mobilní operátor Vodafone spojil zákaznickou péči a prodej s kabelovou firmou UPC, kterou od srpna ovládá. Přišel také s první společnou nabídkou mobilních služeb, televize a rychlého pevného internetu. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Vodafone

Vodafone nabídne neomezená mobilní data, má to ale háček

Aktuality

Mobilní operátor Vodafone nabídne od čtvrtka nové tarify s nabídkou neomezených mobilních dat. Podmínkou je objednání pevného připojení Na doma a pořízení služby nejméně pro dva členy domácnosti. Rychlost mobilního připojení bude omezená na úroveň HD kvality, tedy na pět Mbit/s. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Petr Dvořák.

Vodafone

Vodafone vykázal ztrátu téměř 196 miliard a poprvé snížil dividendu

Ekonomika

Mobilní operátor Vodafone Group ve finančním roce 2018/19 vykázal ztrátu 7,6 miliardy eur (téměř 196 miliard Kč) a poprvé snížil dividendu, aby si zajistil dostatek prostředků pro budování mobilních sítí nové generace 5G a na dokončení akvizice firmy Liberty Global. Oznámil to dnes šéf společnosti se sídlem v Londýně Nick Read.

I lustrační fotografie

Aktuality

Vodafone musí vrátit peníze za neoprávněně účtovaný internet

Český telekomunikační úřad definitivně potvrdil, že automatické účtování poplatků za data nad rámec tarifu bylo nezákonné, a nařídil společnosti Vodafone, aby zákazníkovi vrátila peníze. Potvrdil tak své předchozí rozhodnutí a argumentaci dTestu.Český telekomunikační úřad definitivně potvrdil, že automatické účtování poplatků za data nad rámec tarifu bylo nezákonné, a nařídil společnosti Vodafone, aby zákazníkovi vrátila peníze. Potvrdil tak své předchozí rozhodnutí a argumentaci dTestu.

dTest: Vodafone porušil při změně podmínek zákon

dTest: Vodafone porušil při změně podmínek zákon

Ekonomika

Změna účtování datových balíčků, kterou provedl Vodafone loni v září, byla v rozporu se zákonem. Český telekomunikační úřad vyhověl námitce zákazníka, který si na ni stěžoval. Vodafone bude vracet peníze.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.