prezident ČR

Česko má nového prezidenta. Petr Pavel složil slib.

Pavel složil prezidentský slib, a zahájil tak své pětileté funkční období

Aktuality

Petr Pavel složil dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu prezidentský slib a zahájil tím své pětileté funkční období. Ceremoniálu se účastnili poslanci, senátoři, členové vlády, hejtmani a další ústavní činitelé a čestní hosté. Pavel byl zvolen prezidentem na konci ledna, když ve druhém kole přímé volby porazil bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana.

Ilustrační fotografie

Lidé si budou vybírat prezidenta 13. a 14. ledna

Aktuality

První kolo voleb prezidenta bude 13. a 14. ledna příštího roku. Termín dnes oznámil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Nástupce Miloše Zeman tak bude znám nejpozději o dva týdny později. Případné druhé kolo voleb bude 27. a 28. ledna.

Jaromír Soukup

Jaromír Soukup chce kandidovat na prezidenta

Aktuality

Mediální podnikatel Jaromír Soukup hodlá kandidovat v příštích prezidentských volbách. Řekl to v pondělí ve své televizi Barrandov na dotaz divačky. Počátkem letošního roku oznámil Soukup založení politického hnutí List.

CZK

Politikům vzrostou platy o devět procent. Novelu Zeman podepsal. Kolik budou brát?

Ekonomika

Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval jeho mluvčí. Senát se sněmovní novelou zabýval ve středu a na sněmovní verzi nic nezměnil. Základní měsíční plat například poslance a senátora by se měl od ledna zvýšit o 6500 korun na 82.400 korun.

Volby, ilustrační fotografie

Aktuality

Volební kalkulačka pomůže voličům před prezidentskými volbami

Nezávislá volební kalkulačka, díky níž mohou voliči snáze zjišťovat, jak se politické strany nebo jednotliví kandidáti shodují s jejich politickými názory, vznikla i před prezidentskou volbou. Na internetu ji včera večer zprovoznilo občanské sdružení KohoVolit.eu. Poslední takovou nezávislou kalkulačku vytvořila organizace před volbami do poslanecké sněmovny v říjnu 2017. Využilo ji na 1,5 milionu Čechů. Nově doplňuje aplikaci ještě možnost vyzkoušet si hlasování pro prezidentské kandidáty v originální volební online hře Prezident 21.

Miloš Zeman, prezident ČR

Aktuality

Zeman má vážného konkurenta. Novinář analyzuje kandidáty

I když do prezidentské volby zbývá ještě poměrně hodně času, stále hlasitěji se spekuluje o tom, kdo by se mohl postavil současné hlavě státu. Přestože se sám Miloš Zeman o své další případné kandidatuře rozhodne až v březnu 2017, hledají někteří osobu, která by jej dokázala porazit. Jak ale poukazuje americký novinář Erik Best, některé tyto snahy mohou být kontraproduktivní.

Pražský hrad

Boj o Hrad začíná. Hledají se kandidáti na budoucího prezidenta

Aktuality

Ačkoliv se to nezdá, druhá přímá volba prezidenta se rychle blíží a již nyní se roztáčí kolotoč příprav, které mohou rozhodnout o budoucí hlavě našeho státu. Iniciativa Peloton přišla s Kroměřížskou výzvou, která si klade za cíl vyhledat a podporovat vhodné demokratické kandidáty v příštích prezidentských volbách v roce 2018.

Miloš Zeman

Startuje boj o prezidenta ČR? První průzkum

Aktuality

V případě aktuálního konání všelidových prezidentských voleb by v prvním kole ze 17 uvedených kandidátů získal nejvíce hlasů stávající prezident Miloš Zeman (29,5%) a textař, spisovatel a producent Michal Horáček (12,9%). Ukázal to průzkum společnosti SANEP.

Pražský hrad

Prezident se opevňuje na Hradě. Takhle se to dotkne návštěvníků

Aktuality

Pražský hrad zpřísňuje bezpečnostní opatření. Reaguje tak na přetrvávající hrozbu teroristických útoků a také na akci recesistů ze skupiny Ztohoven, kteří dokázali vyměnit prezidentskou standartu za rudé trenýrky. Změny se ale dotknou turistů a návštěvníků Pražského hradu.

Miloš Zeman

Aktuality

Putin, Obama, Zeman. Kdo si vydělá nejvíc?

Ruská ekonomika se propadla do recese, zhruba třetina Rusů očekává, že se jim sníží plat. Aby šla občanům příkladem snížila si vláda platy o 10 %. I tak patří Putin mezi nejlépe placené hlavy států. Který prezident se má po finanční stránce nejlépe?

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy