Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dlouhý si kupuje post prezidenta! Politici i občané jsou v šoku

Dlouhý si kupuje post prezidenta! Politici i občané jsou v šoku

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Kandidát na prezidenta Vladimír Dlouhý nabízí brigádu mladým lidem, aby mu pomohli sehnat podpisy na petiční archy. Za každý získaný hlas dostane brigádník 20 korun, oznámil ve středu Dlouhý.

"Spodní hranice je alespoň 20 hlasů a za každý získaný hlas nabízíme 20 korun. Horní hranici zatím neurčujeme, ale na celou akci máme vyhrazen milion korun," uvedl Dlouhý. S dvacítkou nejúspěšnějších brigádníků se po celé akci setká osobně například na nějakém koncertu pro mladé a pět absolutně nejlepších internetových sběračů hlasů odmění iPadem.

Zájemci o brigádu se podle jeho slov zaregistrují prostřednictvím internetu a fyzicky poté musejí jen podepsat a poslat smlouvu a podepsané petiční archy. "Vše ostatní se odehrává na jejich internetovém profilu, který si u nás vytvoří. Instrukce i propagační materiály jsou ke stažení na webových stránkách," uvedl Dlouhý. Většina komunikace těchto internetových sběračů se odehraje přímo on-line, mnohdy stačí jen poslat odkaz na facebook. Podepsání archů bude jen posledním krokem.

Sběru podpisů na petiční archy se v Česku mohou podle zákona zúčastnit všichni, kteří dovršili 16 let věku, což podle Dlouhého otevírá návazné téma - snížení věkového limitu pro účast ve volbách.

Vladimír Dlouhý je nezávislý kandidát na prezidenta ČR, který svůj záměr ucházet se o prezidentský post oznámil v červnu letošního roku. V průzkumu agentury Median za měsíc červen dosáhl preferencí šest procent. Dlouhý je ekonom, vysokoškolský pedagog, člen Národní ekonomické rady vlády a řady dalších mezinárodních ekonomických organizací. V 90. letech patřil k politikům československých a českých vlád za Václava Klause. Z politiky do soukromého sektoru odešel v roce 1997.

Témata:  prezident ČR

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.