Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD)

Alena Schillerová

Schillerová vítá dohodu o globální minimální dani

Ekonomika

Ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO) těší dohoda, která zajistí, že nadnárodní podniky budou od roku 2023 podléhat minimální daňové sazbě 15 procent. Nejde podle ní o trestání nadnárodních firem, ale o daňové narovnání a nastavení spravedlivých podmínek pro všechny. Sdělila to ČTK. Dosažení dohody dnes oznámila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Ilustrační fotografie

Lidé půjdou do penze později? Česko dostalo od OECD doporučení

Důchody a sociální podpora

Česko dostalo od Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) analýzu k reformě důchodového systému, o kterou loni požádalo. Ministerstvo práce se ji chystá zveřejnit na konci června. Novinářům to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Výsledky nechtěla zatím přiblížit. Experti měli posoudit českou situaci a navrhnout opatření k dlouhodobé udržitelnosti penzijního systému.

Ilustrační fotografie

OECD k centrálním bankám: Uklidněte situaci v ekonomice

Ekonomika

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) minulý týden výrazně snížila svoji ekonomickou prognózu. V té souvislosti vyzvala centrální banky, aby naznačily trhem, že nízké sazby zůstanou v platnosti déle, než se doposud očekávalo. Nejdůležitější však je, že kromě monetárních stimulů se vyslovila i za strukturální reformy, ale také za koordinovanou fiskální podporu, informuje Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank.

OECD: Záchranný balíček srazí zadlužení Řecka jen mírně

Ekonomika

OECD: Záchranný balíček srazí zadlužení Řecka jen mírně

Druhý záchranný balíček pro Řecko povede pouze k mírnému poklesu zadlužení země, odhaduje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Bude trvat generaci, než se dluh dostane na udržitelnou úroveň, informovala v úterý agentura Reuters.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy