Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 18. června. Teploty se vyšplhají až na 31 stupňů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu nad jižní a jihovýchodní Evropou bude slábnout a ze západní do střední Evropy bude postupovat brázda nižšího tlaku vzduchu. Po její přední straně zesílí příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):

Oblačno až polojasno, zpočátku místy déšť, přeháňky nebo i bouřky. Postupně srážky jen ojediněle a místy až polojasno. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 17 až 13 °C, na západě a jihozápadě až 11 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.


Tlaková tendence: slabý vzestup


Počasí přes den (07-24):

Polojasno nebo skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C. Slabý proměnlivý, během dne zejména na Moravě a ve Slezsku mírný vítr jižních směrů 2 až 6 m/s.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer setrvalý stav

Témata:  počasí léto

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy