Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 15. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Vliv tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou na počasí u nás bude slábnout a od jihozápadu se začne do střední Evropy přesunovat brázda nízkého tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Počasí bude jasné až skoro jasné. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, při uklidnění větru a to zejména na severovýchodě a východě kolem 5 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s. Na Moravě, ve Slezsku a severovýchodě Čech vítr většinou slabý proměnlivý do 4 m/s.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V Čechách a na západě Moravy hrozí nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Tlaková tendence: setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno, odpoledne a večer na jihozápadě částečné přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Mírný, postupně čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Na severovýchodě a východě vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V Čechách a na západě Moravy hrozí nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Tlaková tendence:  slabý pokles, večer slabý vzestup

Témata:  počasí léto

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy