Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc sobotu 15. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Před studenou frontou, která bude přecházet naše území k východu, k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):

Polojasno až skoro jasno. Zpočátku místy na Moravě a ve Slezsku, k ránu na západě Čech až oblačno. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr do 4 m/s.


Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles


Počasí přes den (07-24):

Oblačno až zataženo, ráno a dopoledne na Moravě a ve Slezsku, později večer místy v Čechách skoro jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Ojediněle, během dne postupně místy přeháňky nebo déšť, odpoledne a večer zejména na východě Čech a na západě Moravy místy bouřky, ojediněle i silné. Nejvyšší teploty 23 až 28 °C, v severozápadní polovině Čech 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C, v Krušných horách kolem 12 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude v Čechách měnit na západní. Vítr v bouřkách přechodně zesílí a později večer zeslábne.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Večer a v noci na neděli se zejména na Moravě mohou vyskytnout ojediněle silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí léto déšť

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy