Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veterináři vrátili do Polska 8 tun masa. Chystají pokutu

Maso, ilustrační fotografie
Maso, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kontroloři ze Státní veterinární správy (SVS) objevili ve skladu na jižní Moravě osm tun polotovaru pro výrobu kebabu, který měl vážné nedostatky. Výrobci hrozí pokuta až milion korun.

Veterináři nevyhovují drůbeží polotovar objevili v obci Vranovice. "Při kontrole byly zjištěny vážné nedostatky ve značení zboží. U více než poloviny mraženého masa označeného jako halal nedokázal příjemce zásilky doložit jeho původ," přibližuje nález mluvčí veterinární správy Petr Pejchal.Kontrola ve skladu firmy Kebab expres s.r.o. provedená 2. června může vyjít ještě pěkně draho. Výrobci masa na kebab totiž podle zákona hrozí až milionová pokuta.

"V údajích o složení výrobku nebyly odlišeny alergeny od ostatních vyjmenovaných složek. Na obale také nebylo uvedeno datum zmrazení a chyběla informace o tom, že se výrobek po rozmrazení nemá opětovně zmrazovat, a také informace, že je polotovar před spotřebou nutné důkladně tepelně upravit," vypočítává nedostatky Pejchal.

U více než poloviny zásilky (4,6 tuny) masa navíc chyběly doklady o původu masa.

Témata:  Státní veterinární správa Kuřecí maso

Související

Aktuálně se děje

10. června 2026 16:15

Radost bez bariér. Děti z Klokánku mohou znovu zdarma využívat pražské bazény

Hlavní město pokračuje v dlouhodobé podpoře dětí z Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Díky spolupráci s městskou společností Trade Centre Praha, a.s. (TCP), která mimo jiné spravuje a provozuje Aquacentrum Šutka, Hloubětínský bazén a bazén na Strahově, byly dětem prodlouženy čipy umožňující bezplatný vstup do těchto areálů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Práce v kanceláři

Firmy je přehlížejí, přitom jsou nejvěrnější. Řeč je o zaměstnancích 55+

Česká pracovní síla stárne a boj o zkušené talenty se zostřuje. Přesto většina firem stále nemá strategii, jak pracovníky ve věku nad 55 let získávat, rozvíjet a udržet, což ukazuje průzkum Randstad HR Trends 2026. Jde přitom o generaci, která vykazuje nejvyšší loajalitu a nejnižší fluktuaci. Data z dalšího průzkumu Workmonitor 2026 zase boří rozšířený stereotyp: tito pracovníci jsou často otevření i novým technologiím včetně umělé inteligence.