koncesionářské poplatky

Česká televize

Česká televize nebude do roku 2021 zvyšovat koncesionářské poplatky

Aktuality

Česká televize nebude pro stávající rozsah poskytovaných služeb minimálně do roku 2021 požadovat úpravu výše koncesionářského poplatku. Posledních deset let je v nezměněné výši 135 korun, jeho reálná hodnota je ale vzhledem k růstu cen o 24 Kč nižší. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Ilustrační fotografie

Svobodní navrhují dobrovolné koncesionářské poplatky. Jak by Česká televize fungovala?

Aktuality

Česká televize, jakožto veřejnoprávní médium, každoročně předkládá Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR výroční zprávy o svém hospodaření a činnosti za předešlý rok. Poslanci však poslední dokumenty za roky 2016 a 2017 neschválili. Naopak při prvním pokusu o projednávání jsme byli svědky trumfování se zástupců jednotlivých politických stran. Šlo o to, která z nich má více veřejných funkcí a měla by tak mít automaticky větší prostor ve vysílání České televize.

Ilustrační foto

Bydlení

Nemáte doma televizi ani rádio? Možná musíte koncesionářské poplatky zaplatit stejně

Koncesionářské poplatky upravuje zákon. Každá domácnost, která vlastní byť jen přenosné rádio, tak měsíčně zaplatí 45 korun jako rozhlasový poplatek. Televizní poplatek se platí i za počítače s televizní kartou, ale například i za autorádio. A to i přesto, že doma žádné stolní nemáte. Naopak za sledování zpravodajství na internetu se platit nemusí.

Ilustrační foto

Ignorujete ČT? Může vás to stát desetitisíce korun

Aktuality

Pokuty můžeme v dnešní době obdržet za kde co. Za překročení maximální povolené rychlosti v autě, za jízdu bez lístku v tramvaji nebo za prohraný soud. Lidé ji ale mohou dostat i za sledování televize, pokud za ni správně neplatí.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 10:29

Do kolika let si lze vzít hypotéku? Věk a podmínky, které musíte splnit

Hypotéku je ideální uzavřít do čtyřiceti let, kdy lze sjednat až třicetiletou dobu splatnosti a platit nižší měsíční splátky. Pokud se rozhodnete pro hypotéku například až v padesáti letech, počítejte s kratší dobou splatnosti i vyššími měsíčními splátkami.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy