finanční poradci

Finanční poradce se bez brokerpool organizace neobejde

Finanční poradce se bez brokerpool organizace neobejde

Aktuality

Práce finančního poradce je nesmírně náročná, a to jak mentálně, tak především časově. Každý finanční poradce by měl mít k dispozici veškeré aktuální informace ze světa finančních prostředků. Stejně tak mu musí nějaká brokerpool organizace vytvářet optimální zázemí. Jak ale vybrat tu správnou, když se jich na trhu nachází spousta? Poměrně jednoduše. Stačí se držet následujících kritérií.

Ilustrační fotografie

Šmejdi si našli nový byznys? Radí dlužníkům, jak se vyhnout placení dluhů

Finance

Množí se případy, kdy samozvaní specialisté na oddlužení za poplatky radí dlužníkům, jak se vyhnout splácení závazků. Doporučují jim, aby se odvolali u finančního arbitra, či soudu na to, že si věřitel neprověřil jejich schopnost splatit půjčku. V drtivé většině případů to ale není oprávněná námitka, a dlužníkům jen narostou dluhy o poplatky a penále. Navíc riskují, že pokud se ukáže, že věřiteli zatajili nebo zkreslili informace v žádosti o půjčku, budou stíhání pro podvod.

Ilustrační fotografie

Finančním poradcem se může nazývat každý. Jak vybrat kvalitního?

Finance

Na českém trhu si mohou lidé vybírat z tisíců finančních produktů. Zorientovat se v nich, porovnat všechny parametry a správně zasadit vybraný produkt do osobního finančního plánu je pro většinu Čechů nadlidský úkol. Pomoci může finanční poradce. Ukážeme vám, jak vybrat toho nejlepšího.

Finance, ilustrační fotografie

Češi vystavili vysvědčení finančním poradcům. Jak dopadli?

Ekonomika

Na počátku prosince roku 2016 vešla v platnost novela zákona o spotřebitelském úvěru. Přinesla nová práva chránící spotřebitele, větší odpovědnost pro finanční instituce, ale i zvýšené nároky na odbornou způsobilost jejich poradců. Průzkum skupiny Wüstenrot se zaměřil na osobní zkušenosti samotných spotřebitelů. Poradci dopadli u Čechů dobře, u téměř dvou třetin respondentů prošli s vyznamenáním.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy