drogy

Ilustrační fotografie

Z Ekvádoru se stala klíčová země pro pašování drog, nejčastěji putují s banány

Aktuality

Z Ekvádoru se stala klíčová tranzitní země pro pašování drog, a to hlavě kokainu. Tamní policie oznámila, že od začátku roku zabavila 151 tun omamných látek, z toho více než 135 tun kokainu. To bylo třetí největší množství na světě, píše dnes agentura EFE. Kokain skrze lodní přepravu často míří do Evropy. Pašeráci používají maskování v bednách s banány, které jsou důležitým vývozním zbožím této latinskoamerické země.

Drogy, ilustrační fotografie

Aktuality

Český důchodce (76) pašoval drogy za miliony. Celníci ho zadrželi po příletu z Brazílie

Celníci na pražském letišti Václava Havla odhalili v zavazadle šestasedmdesátiletého Čecha zásilku kokainu. Ve dvojitém dně batohu našli 2,1 kilogramu drogy. Zda byl kokain určen pro tuzemský trh, nebo měl pokračovat do zahraničí, je předmětem vyšetřování. ČTK to dnes sdělila mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská. Senior přicestoval z brazilského Sao Paula přes Lisabon.

Ilustrační fotografie

Má vaše dítě zkušenost s drogami? Příznaky, jak to poznáte

Magazín

Drogová závislost u dětí je v dnešní době reálnou hrozbou. Dostupnost různých omamných látek je totiž stále větší. A zejména v období letních prázdnin mají děti více času a příležitost s drogami experimentovat. Jak u svého potomka poznáte, že je na drogách? Čtěte, na jaké indicie se zaměřit.

Ilustrační fotografie

Testy na sedmi školách odhalily drogy u každého čtvrtého žáka

Aktuality

Na Severní Moravě budou plošně testovat nezletilé na drogy. Poté, co v Orlové výsledek testování žáků základních škol všechny zaskočil, chtějí děti prověřit i další města v regionu. Mezi nimi Karviná i Bohumín. Obě města ale na žáky volí jiný způsob.

Další způsob, jak vytáhnout z lidí peníze!

Ekonomika

Další způsob, jak vytáhnout z lidí peníze!

Nejmenší parlamentní strana LIDEM přišla na nový nápad, jak především z mladých lidí vytáhnout další peníze. Chtějí totiž označit každého řidiče, kterému bude indikována droga v krvi, za ovlivněného omamnou látkou. Jenže například THC se v krvi člověka udrží až jeden měsíc.

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy