charita

Ilustrační fotografie

Češi vybírají na charitu čím dál více peněz. Zároveň však narůstá počet lidí, kteří žádají o pomoc

Finance

Češi přispívají čím dál více peněz na dobročinné účely. Dle nejnovějších výsledků Světového indexu velkorysosti (World Giving Index 2022) darovalo peníze na charitu či pomohlo cizímu člověku v předchozím roce více lidí, než v kterémkoliv roce za poslední desetiletí. Ze 119 zemí, které jsou do tohoto průzkumu zahrnuty, navíc zaznamenala nejvyšší nárůst právě Česká republika. V celkovém žebříčku se posunula z původní 88 pozice na 13 místo. Češi se tak v průběhu let stávají čím dál štědřejšími.

Ilustrační fotografie

Začínají zimní Srdíčkové dny, lidé mohou přispět na nemocné děti

Aktuality

Nezisková organizace Život dětem dnes zahájí zimní sbírku Srdíčkové dny. Lidé v ní mohou přispět koupí propisovacích tužek, magnetických barevných kolíčků nebo silikonových náramků za 30 korun na podporu vážně nemocných dětí, které jsou odkázané na péči svého okolí.

Ilustrační fotografie

V Tříkrálové sbírce se vybralo do pokladniček 119 milionů

Finance

Koledníci Tříkrálové sbírky opět vybrali do svých pokladniček rekordní částku. Podle údajů na webu sbírky jsou sečtené peníze z 99,8 procent rozpečetěných pokladniček, v nichž bylo přes 119 milionů korun. Loni se v pokladničkách vybralo 112 milionů korun. Konečný výsledek sbírky, tedy kromě koledy také DMS a přímé převody na účet zná Charita zpravidla až v březnu.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.