Začínají zimní Srdíčkové dny, lidé mohou přispět na nemocné děti

Nezisková organizace Život dětem dnes zahájí zimní sbírku Srdíčkové dny. Lidé v ní mohou přispět koupí propisovacích tužek, magnetických barevných kolíčků nebo silikonových náramků za 30 korun na podporu vážně nemocných dětí, které jsou odkázané na péči svého okolí.

Ilustrační fotografie
reklama

Celorepubliková sbírka potrvá do pátku 6. prosince. Srdíčkové dny se opakují třikrát v roce, kromě zimy ještě na jaře a na podzim. Za celou dobu své existence sbírka vynesla téměř 280 milionů korun.

Tváří zimní sbírky je čtyřletý Matýsek, který trpí dětským autismem s narušením vývoje řeči. Chlapec cvičí řeč s terapeutkou, dochází na speciální techniku, která aktivuje veškerá centra v mozku. Jeho matka, která kvůli nemoci syna nemůže chodit do práce, vše hradí, protože žádnou z těchto terapií pojišťovny nehradí. Obrátila se proto na neziskové organizace s prosbou o pomoc.

Pokud lidé dobrovolníky v ulicích nepotkají a chtějí přispět, mohou zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777. Libovolný příspěvek lze také zaslat na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 9999. Podrobné informace ke sbírce a možnostem pomoci jsou na webu organizace Život dětem.

Témata: děti | charita | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky