Začínají zimní Srdíčkové dny, lidé mohou přispět na nemocné děti

Nezisková organizace Život dětem dnes zahájí zimní sbírku Srdíčkové dny. Lidé v ní mohou přispět koupí propisovacích tužek, magnetických barevných kolíčků nebo silikonových náramků za 30 korun na podporu vážně nemocných dětí, které jsou odkázané na péči svého okolí.

Diskuse: 2

Ilustrační fotografie
reklama

Celorepubliková sbírka potrvá do pátku 6. prosince. Srdíčkové dny se opakují třikrát v roce, kromě zimy ještě na jaře a na podzim. Za celou dobu své existence sbírka vynesla téměř 280 milionů korun.

Tváří zimní sbírky je čtyřletý Matýsek, který trpí dětským autismem s narušením vývoje řeči. Chlapec cvičí řeč s terapeutkou, dochází na speciální techniku, která aktivuje veškerá centra v mozku. Jeho matka, která kvůli nemoci syna nemůže chodit do práce, vše hradí, protože žádnou z těchto terapií pojišťovny nehradí. Obrátila se proto na neziskové organizace s prosbou o pomoc.

Pokud lidé dobrovolníky v ulicích nepotkají a chtějí přispět, mohou zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777. Libovolný příspěvek lze také zaslat na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 9999. Podrobné informace ke sbírce a možnostem pomoci jsou na webu organizace Život dětem.

Loading...
Témata: děti | charita | MoneyMAG.cz

Diskuze: Začínají zimní Srdíčkové dny, lidé mohou přispět na nemocné děti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 04.12.2019 13:33 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky