Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Topíte se v půjčkách? Možná se vám vyplatí konsolidace

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Služba Konsolidace půjček vám může ulevit od starostí, když jste si vzali několik půjček najednou, a máte problém s jejich splácením. Je to možnost, jak snížit své měsíční výdaje o tisíce.

Konsolidace půjček, úvěrů a dluhů vám pomůže snížit výdaje vynakládané na splátku různých úvěrů a půjček. Její podstatou je možnost sloučení všech úvěrů do jednoho s menší měsíční splátkou. Rychle a efektivně tak můžete přizpůsobit splacení úvěrů svým momentálním potřebám.

Není to však jen řešení pro dlužníky, kteří mají potíže se splácením. Konsolidace půjček může využít každý, kdo chce na splátkách ušetřit. Vhodný kandidát na konsolidaci půjček musí být ve věku 18-65 let a mít alespoň 2 ještě nesplacené finanční závazky.

Je třeba si uvědomit, že konsolidace půjček nesníží absolutní dluh dlužníka, ale pouze sníží splátky. Tento krok je ale třeba zvážit a poradit se s finančním poradcem. Zdánlivě výhodná konsolidace půjček se vám může pěkně prodražit a je tedy třeba si dávat velký pozor, na jakou nabídku kývnete.

Zaměřte se tedy hlavně na informaci, kolik bude banka, kterou pro tuto službu zvolíte, chtít za předčasné splacení půjčky. Může se totiž lehce stát, že na konsolidaci svých půjček nejenže nevyděláte, možná dokonce proděláte. Tyto výhody a nevýhody platí obecně a můžou se v různých bankovních institucích lišit.

Témata:  CZK půjčky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy