Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukončení dodávek energií oznámilo nejméně 21 firem s téměř milionem zákazníků

Zemní plyn
Zemní plyn
Foto: Pixabay

Výběr firem dodávajících energie, které oznámily ukončení činnosti (před rokem, 13. října 2021, ukončila činnost firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR):

2021

13. října - Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, oznámila, že ukončí činnost. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikání a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zákazníci firem byly převedeni k tzv. dodavatelům poslední instance (DPI), za energie platí výrazně vyšší ceny.

14. října - Konec dodávek elektřiny a plynu oznámily další alternativní dodavatelé - Kolibřík energie s 28.000 klienty a firma A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy.

8. listopadu - Majitel Bohemia Energy Jiří Písařík oznámil, že skupina v roce 2022 ukončí také činnost dodavatele energií Amper Market. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodává firma, která jako jediná přežila říjnový konec skupiny, elektřinu asi 8500 zákazníkům.

16. listopadu - Konec dodávek elektřiny a plynu oznámila společnost Ray Energy. Podle dat OTE dodává firma energie téměř 3000 zákazníků.

14. prosince - Konec dodávek elektřiny a plynu oznámila Microenergy, uvedl na webu OTE. Podle jeho dat dodává firma energie více než 760 zákazníkům. Podle webu Hospodářských novin je mezi nimi i Energetický regulační úřad (ERÚ).

22. prosince - Podle OTE s dodávkami energií skončila společnost Energie pro Tebe, která dodává plyn 336 zákazníkům.

23. prosince - Podle OTE činnost ukončila společnost Český Energetický Dodavatel. Podle jeho dat dodává firma elektřinu 4283 zákazníkům a plyn 2933 zákazníkům, jde tak o více než 7000 odběratelů.

27. prosince - Podle OTE činnost ukončil dodavatel energií Františkovy energie. Podle jeho dat dodává firma elektřinu 2635 zákazníkům a plyn 2350 zákazníkům, jde tak o téměř 5000 odběratelů.

28. prosince - Podle OTE společnost Svinos ukončila dodávky energií. Podle dat ERÚ dodávala firma plyn 21 zákazníkům.

2022

5. ledna - Společnost Czech Energy, která působí v Libereckém a Královéhradeckém kraji, ve středních Čechách a v Praze, oznámila, že končí s dodávkami plynu. Podle OTE dodávala firma v listopadu plyn 112 zákazníkům, jejich počet se v průběhu loňského roku snižoval.

11. ledna - Společnost Lumius z Frýdecko-Místecka oznámila, že ukončí dodávky elektřiny a plynu zákazníkům. Má přibližně 1500 odběratelů.

9. března - Dodavatel plynu a elektřiny První Moravská Plynární oznámil ukončení činnosti. Rozhodnutí zdůvodnil bezprecedentní a nepřehlednou situací na energetickém trhu. Na ukončení činnosti upozornil web TN.cz, podle kterého měla firma letos v lednu 267 klientů.

10. března - S dodávkami elektřiny skončila společnost Energo LaR z Rychnova nad Kněžnou. Firma dodávala podle dat OTE elektřinu na 549 odběrných míst.

18. března - S dodávkami elektřiny a plynu skončila společnost Nezávislá energie. Podle mluvčího ERÚ Michala Keborta měla firma 144 odběrných míst, z toho 95 na elektřině.

24. března - S dodávkami energií skončila společnost Česká energetická a plynárenská. Důvodem je konec partnerské společnosti Manta Commodities SE, která zajišťovala odchylky v dodávkách. Podle OTE měla společnost 1254 odběrných míst.

30. března - Společnost Conte spol. s.r.o. přestala dodávat elektřinu. V režimu DPI tak podle údajů OTE skončí 1308 odběrných míst.

Témata:  energetika energetická krize

Související

Aktuálně se děje

5. prosince 2024 10:50

4. prosince 2024 9:54

3. prosince 2024 11:37

MPSV chystá rekordní investice: Na sociální služby půjde příští rok 28,5 miliardy korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje na příští rok poskytnout 28,5 miliardy korun na dotace pro financování sociálních služeb. Tato částka opět meziročně narůstá, což odráží zvyšující se náklady na jejich provoz. Většina prostředků je alokována krajům, které je následně přerozdělují jednotlivým poskytovatelům. Financování sociálních služeb v ČR vychází z více zdrojů, přičemž dotace ze státního rozpočtu dlouhodobě pokrývají přibližně 40 % celkových nákladů. Další financování mohou poskytovatelé získávat například z evropských fondů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy