Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Musk přišel kvůli propadu akcií Tesly za den o 13 miliard dolarů

Elon Musk
Elon Musk
Foto: NASA

Šéf automobilky Tesla Elon Musk přišel ve čtvrtek kvůli propadu akcií firmy asi o 13 miliard dolarů (279 miliard Kč). Druhým nejbohatším člověkem na světě ale zůstává. Musk má za sebou těžký den - kromě toho, že hospodářské výsledky Tesly zklamaly investory, explodovala i jeho vesmírná raketa Starship, píše agentura Bloomberg. Musk je také vlastníkem společnosti Twitter, mnozí uživatelé stejnojmenné sociální sítě ale nyní přišli o ověřovací ikonu, protože odmítli platit osm dolarů měsíčně.

Akcie Tesly ztratily ve čtvrtek téměř deset procent na 162,99 dolaru za akcii. Právě jejich pád se na poklesu Muskova majetku projevil nejvýrazněji. Podíl v v Tesle, včetně akcií a opcí, tvoří největší část jeho majetku v objemu kolem 164 miliard dolarů, i když váha společnosti SpaceX, která vyslala do vzduchu raketu Starship, se s rostoucím oceněním zvyšuje.

Měřeno od začátku roku se ale akciím Tesly daří. Zatím zpevnily o více než 30 procent, a zvýšily tak hodnotu Muskova majetku o 26,8 miliardy dolarů.

V případě Tesly Musk připustil, že neví, jaká bude příští marže, a tedy ziskovost společnosti. Pokud jde o SpaceX, Musk poblahopřál zaměstnancům v interním e-mailu. Řekl, že ohledně pokroku jejího programu je optimista a na twitteru napsal, jaký to byl v mnoha ohledech skvělý den.

Témata:  Elon Musk

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy