Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Musk přišel kvůli propadu akcií Tesly za den o 13 miliard dolarů

Elon Musk
Elon Musk
Foto: NASA

Šéf automobilky Tesla Elon Musk přišel ve čtvrtek kvůli propadu akcií firmy asi o 13 miliard dolarů (279 miliard Kč). Druhým nejbohatším člověkem na světě ale zůstává. Musk má za sebou těžký den - kromě toho, že hospodářské výsledky Tesly zklamaly investory, explodovala i jeho vesmírná raketa Starship, píše agentura Bloomberg. Musk je také vlastníkem společnosti Twitter, mnozí uživatelé stejnojmenné sociální sítě ale nyní přišli o ověřovací ikonu, protože odmítli platit osm dolarů měsíčně.

Akcie Tesly ztratily ve čtvrtek téměř deset procent na 162,99 dolaru za akcii. Právě jejich pád se na poklesu Muskova majetku projevil nejvýrazněji. Podíl v v Tesle, včetně akcií a opcí, tvoří největší část jeho majetku v objemu kolem 164 miliard dolarů, i když váha společnosti SpaceX, která vyslala do vzduchu raketu Starship, se s rostoucím oceněním zvyšuje.

Měřeno od začátku roku se ale akciím Tesly daří. Zatím zpevnily o více než 30 procent, a zvýšily tak hodnotu Muskova majetku o 26,8 miliardy dolarů.

V případě Tesly Musk připustil, že neví, jaká bude příští marže, a tedy ziskovost společnosti. Pokud jde o SpaceX, Musk poblahopřál zaměstnancům v interním e-mailu. Řekl, že ohledně pokroku jejího programu je optimista a na twitteru napsal, jaký to byl v mnoha ohledech skvělý den.

Témata:  Elon Musk

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zájem o brigádníky letos poklesl

Zájem firem o brigádníky a sezónní pracovníky letos ve srovnání s předchozími lety poklesl. Zatímco ještě vloni nabídka letních brigád převyšovala poptávku ze strany uchazečů, tohle léto se podobná situace neočekává. Když už se nějaká nabídka objeví, jedná se ve valné většině případů o manuální práci. Uchazeči ovšem nejčastěji preferují brigády v kanceláři. Mzdové ohodnocení se podle dat personální agentury Grafton Recruitment oproti loňskému roku nezměnilo, dle novely zákoníku práce však brigádníci mohou získat nárok na dovolenou.