Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americká ekonomika roste, říká Béžová kniha

Americká ekonomika roste, říká Béžová kniha

Foto: Grafton

Americká ekonomika se koncem loňského roku podle tzv. Béžové knihy, tedy pravidelné situační zprávy americké centrální banky Fed, dále zlepšovala. Informovala o tom agentura Reuters.

Američtí spotřebitelé podle zprávy Fedu více utráceli a podniky více vyráběly, navíc se automobilkám dařilo nejlépe za celý loňský rok. Zpráva se přitom zabývala časovým obdobím od druhé poloviny listopadu do konce prosince loňského roku. V některých sektorech se ale situace ještě příliš nezlepšila, příkladem je podle Fedu realitní trh.

"Z 12 měnových distriktů nahlásilo zlepšení 11," uvedl ve své zprávě Fed. Podle americké centrální banky zůstávají vyhlídky dobré a situace ekonomiky by se měla pozvolna nadále zlepšovat. "Zprávy o spotřebitelských výdajích byly obecně příznivé. Výdaje spotřebitelů a důvěra obecně jsou charakterizovány jako lepší než v předchozích obdobích," uvádí Fed v Béžové knize.

Federální rezervní systém (Fed) je složen z celkem 12 federálních rezervních bank, přičemž každá zastupuje jeden měnový distrikt. Federální rezervní banky mají své pobočky, těch je celkem 25.

Témata:  USA ekonomika

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.