Jako úsměvnou snahu, jak zmírnit dopady zákona zveřejňujeme "zaručenou radu", kterou mezi sebou před 2. vlnou EET sdílí trhovci a stánkaři. Do krátkého komentáře ji opět zpracoval Petr Filipec, provozní ředitel Storyous.
Stánkaři za největší problém paradoxně nepovažují nutnost pořídit si pokladnu a zajistit pro ní při venkovních prodejích elektrickou energii a internet. Strach mají především ze zdržení, které jim evidence "na place" může přinést.
Již se objevily zaručené rady, jak zajistit při prodeji drahocenné vteřiny. Například tím, že ráno před prodejem vytisknou a zaevidují účtenky pro všechny své produkty. Zákazníkům pak s produktem dají již vytištěnou účtenku. Co neprodají, večer vystornují.
"Je pravda, že každé zdržení na trhu se při prodejní špičce projeví v ziskovosti. Dokonce jsme řešili případ jednoho stánkaře, jehož zdarma stažená pokladní aplikace byla tak neergonomická a pomalá, že místo pěti lidí za stejnou dobu obsloužil jen čtyři, ziskovost tak klesla až o pětinu. To byl však extrém. Rozumně navržená kasa při evidenci žádné zdržení nepřináší," uvádí Petr Filipec, provozní ředitel Storyous. "Nápad s předtištěnými účtenkami by trhovci rozhodně zkoušet neměli. Finanční správa jejich chování vyhodnotí jako nestandardní a může vyslat kontrolu. Zákazníkům zároveň samozřejmě neunikne, že ke každému produktu dostanou samostatnou účtenku, navíc s časem, který neodpovídá času prodeje."Témata: EET (elektronická evidence tržeb), stánkový prodej, ekonomika
Související
14. prosince 2022 11:53
25. listopadu 2022 13:18
25. listopadu 2022 9:42
9. března 2022 16:08
22. října 2021 10:23
3. prosince 2020 13:55