Učitelé už nemusí na úřad práce, zkrácené smlouvy jsou nezákonné

Letos poprvé se učitelé nemusí o prázdninách hlásit na úřadech práce. Začala totiž platit novela zákona, která zakazuje pracovní smlouvy na 10 měsíců. Kvůli těm si někteří pedagogové na léto museli hledat náhradní zaměstnání.

Diskuse: 0

Škola, ilustrační fotografie
reklama

Změna se týká téměř 4000 kantorů. Ti všichni by už tyto prázdniny měli dostávat klasický plat. Roky předtím si kvůli desetiměsíčním smlouvám museli najít v červenci a srpnu jiný zdroj příjmů.

Navíc měli problémy například se získáním hypoték. Také se jim o dva měsíce každý rok prodloužila doba pro odchod do důchodu.To je teď nezákonné.

Nově je minimální doba smluv na dobu určitou pro pedagogy 12 měsíců, i když někteří politici tvrdili, že zkrácené smlouvy má jen minimum učitelů. Přesto pro zákon hlasovali i opoziční poslanci.

Podle ministerstva školství byla praxe, kdy ředitelé na prázdniny učitele propustili a v září je znovu nabrali, nemorální a neuctivá. Navíc stát na téměř čtyři tisíce kantorů platil rovnou dvakrát, posílal peníze na 12 měsíců výplat a ještě během léta vyplácel dávky prostřednictvím Úřadů práce.

Loading...
Témata: školství

Diskuze: Učitelé už nemusí na úřad práce, zkrácené smlouvy jsou nezákonné

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky