Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boháč dluží na daních skoro miliardu. Policie chce udělat nevídaný krok

Peníze CZK, ilustrační fotografie
Peníze CZK, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Miliardář Petr Speychal patří mezi nejbohatší Čechy. Nyní ovšem zjišťuje, že ani velké bohatství ho neuchrání před policií a finančákem. Na daních podle úřadů dluží jeho firmy skoro miliardu.

Speychal je majitelem ČKD. Když si ovšem úředníci finanční správy do koncernu přišli pro 791 milionů korun, které firma údajně dluží na daních, zjistili, že jsou "ve snědeném krámu". A objevili sotva třicet milionů, tedy jen zlomek dlužné částky.

Podobné to bylo se zabavením firemních aut, píše středeční MF DNES. Úředníci nakonec "oblepili" 19 aut, i když podle dokumentace jich Speychalova firma vlastní více než stovku.

Úřady i policejní vyšetřovatelé tak nyní hledají jiné způsoby, jak dlužné peníze získat. A přišli s netradičním nápadem - zabaví Speychalovi hokejovou Spartu, kterou miliardář částečně vlastní.

V českých poměrech jde o nevídaný krok, deník ovšem připomíná, že podobně postupovala italská policie při potírání kalabrijské mafie.

Stát by podle všeho zabavil práva na hráče. Úřady na Spartu zatím nesáhly proto, že Speychal není jediným vlastníkem klubu. Zatím navíc není jasné, jak by "zabavení" hokejistů ovlivnilo běh klubu nebo hokejovou extraligu.Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.

Témata:  daně dluhy

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2025 11:15

7. dubna 2025 10:00

5. dubna 2025 14:04

Důchodová revoluce v dubnu 2025. Změny se týkají více než milionu lidí

V týdnu začal duben, který přináší zásadní změnu ohledně výplat důchodů. Termínů, kdy budou lidem přicházet peníze, ubyde. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Čína balancuje na hraně. Deflace může spustit domino efekt

Čína se dál potýká s deflací. Spotřebitelské ceny v březnu meziročně klesly o 0,1 procenta, což může na první pohled působit pozitivně, zboží zlevňuje. Podle analytika Tomáše Volfa ze společnosti Citfin ale může jít o varovný signál, že čínská ekonomika čelí hlubším problémům.