Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boháč dluží na daních skoro miliardu. Policie chce udělat nevídaný krok

Peníze CZK, ilustrační fotografie
Peníze CZK, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Miliardář Petr Speychal patří mezi nejbohatší Čechy. Nyní ovšem zjišťuje, že ani velké bohatství ho neuchrání před policií a finančákem. Na daních podle úřadů dluží jeho firmy skoro miliardu.

Speychal je majitelem ČKD. Když si ovšem úředníci finanční správy do koncernu přišli pro 791 milionů korun, které firma údajně dluží na daních, zjistili, že jsou "ve snědeném krámu". A objevili sotva třicet milionů, tedy jen zlomek dlužné částky.

Podobné to bylo se zabavením firemních aut, píše středeční MF DNES. Úředníci nakonec "oblepili" 19 aut, i když podle dokumentace jich Speychalova firma vlastní více než stovku.

Úřady i policejní vyšetřovatelé tak nyní hledají jiné způsoby, jak dlužné peníze získat. A přišli s netradičním nápadem - zabaví Speychalovi hokejovou Spartu, kterou miliardář částečně vlastní.

V českých poměrech jde o nevídaný krok, deník ovšem připomíná, že podobně postupovala italská policie při potírání kalabrijské mafie.

Stát by podle všeho zabavil práva na hráče. Úřady na Spartu zatím nesáhly proto, že Speychal není jediným vlastníkem klubu. Zatím navíc není jasné, jak by "zabavení" hokejistů ovlivnilo běh klubu nebo hokejovou extraligu.Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.

Témata:  daně dluhy

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.