Automobilka Škoda vyrobila desetimiliontý vůz

Automobilka Škoda ve středu vyrobila desetimiliontý vůz ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi, jubilejním vozem je bílá Fabia Monte Carlo. Informovala o tom společnost.

„Deset milionů vyrobených vozů značky Škoda jen v Mladé Boleslavi je dokladem síly českého automobilového průmyslu a inženýrského umu,“ uvedl k tomu předseda představenstva firmy Winfried Vahland. „Překročení hranice 10 milionů vyrobených vozů je pro nás podnětem k tomu, abychom svůj růstový kurz v příštích letech posílili. Zvýšíme výrobu a odbyt a do roku 2018 svůj prodej minimálně zdvojnásobíme na 1,5 milionu vozů ročně,“ dodal Vahland.
 
Jak firma dále sdělila, jen v uplynulých 20 letech Škoda zvýšila své celosvětové prodeje na čtyřnásobek. Modelová paleta se od roku 1991 rozrostla z jednoho modelu na současných sedm modelových řad. Automobilka, která se před lety ještě soustředila na český a evropský trh, v současné době dodává své vozy na více než 100 trhů po celém světě.
 
V nejbližších dvou až třech letech plánuje automobilka představit každých šest měsíců nový vůz. Na autosalonu ve Frankfurtu představila firma v podobě vozu „Mission L“ konkrétní prognózu kompaktní limuzíny. Krátce poté se zástupci médií v Mladé Boleslavi seznámili s novým malým vozem Citigo.
 
„Na celém světě jedeme na plný plyn. Největší potenciál vidíme v růstových zemích, tedy v Číně, Indii a v Rusku. Ale také na našich zavedených evropských trzích budeme dále budovat naši pozici,“ uvedl předseda představenstva. Za tímto účelem automobilka na celém světě buduje výrobní kapacity. Na domácím českém trhu se rozšiřují kapacity v závodech v Mladé Boleslavi i v Kvasinách. V Kosmonosích koncem roku 2011 otevře zaměstnancům značky své brány nové školící centrum. Kromě České republiky vznikají nové výrobní kapacity také v Číně a v Rusku.

V Číně bude Škoda ve spolupráci se společností Volkswagen Šanghaji od konce roku 2012 vyrábět novou kompaktní limuzínu a od roku 2013 kompaktní SUV Yeti. V Indii už výrobu kompaktní limuzíny pod názvem Škoda Rapid automobilka zahájila. V Rusku bude od konce roku 2011 z linky závodu automobilky GAZ Group v Nižním Novgorodu sjíždět model Yeti.

Témata: škoda auto

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky