Státní maturity: Maturanty mátly kufry a spící pes. Zkuste si test z angličtiny i vy

Státní maturity pomalu míří do finiše, dnes na studenty čekal didaktický test z angličtiny a slohové práce z jiných cizích jazyků. A právě angličtina byla předmětem, který si zvolily dvě třetiny žáků, volit mohli ještě mezi matematikou.

Ilustrační fotografie
reklama

Test z angličtiny byl rozdělen na několik částí - nejprve se maturanti museli popasovat s poslechem, poté na ně čekalo porozumění textu a na závěr museli předvést znalosti gramatiky. K úspěšnému složení testu jim stačí správně zodpovědět 44 % otázek.

Poslechovou část na některých školách provázely komplikace. CD dodaná zadavatelem maturit totiž nemohli učitelé na přehrávačích spustit. Zkouška se tak studentům protáhla i o několik hodin. 

Podle některých studentů byl test tak jednoduchý, že ho srovnávali s přijímacím řízením na střední školy. Jiní s ním ale problémy měli, především pak s poslechovou částí. Většina maturantů se ale shodla na tom, že test z angličtiny byl lehčí než ten včerejší z češtiny.

A na které otázky si studenti stěžovali nejvíc? V poslechové části je pozlobilo spící štěně. Podle ukázky měli určit, kde si ustlalo, a jelikož se v nahrávce mluvilo o všech možných odpovědích, mohlo to některé studenty zmást. Druhou nejdiskutovanější otázkou byla zavazadla. Na základě konkrétních požadavků měli studenti přiřadit osobě příslušný kufr - tady hrála roli především slovní zásoba.

Zajímá vás, jestli byste maturitu z angličtiny složili i vy? Test včetně poslechových cvičení najdete tady:

Didaktický test z anglického jazyka

Řešení

Témata: školství

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky