Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svět v roce 2050? Předpověď, co se stane

Země, ilustrační fotografie
Země, ilustrační fotografie
Foto: NASA

Jak bude vypadat svět v roce 2050? Průzkum mezi občany Velké Británie ukazuje, co si lidé myslí.

Poslední podobný průzkum byl proveden v roce 2010. Letos se společnost YouGov opět ptala Britů na 26 otázek ohledně budoucnosti. A jsou zde i změny. Před šesti lety si například více než polovina dotazovaných myslela, že tamější monarchie bude zrušena. Aktuálně tomu však podle jejich výsledků věří jen 16 % lidí.

Zvýšila se také jistota, že se najde důkaz o mimozemském životě či o další válce. Věří také, že astronauté přistanou na Marsu a nebudou existovat tištěné noviny.

Otázka Procento lidí, kteří v roce 2016 věří, že se tak stane Procento lidí, kteří v roce 2010 věřili, že se tak stane Bude britská monarchie zrušena? 16 % 52 % Najdeme důkaz o mimozemském životě? 12 % 43 % Budeme sledovat televizi ve 3D? 41 % 65 % Budeme klonovat lidské tvory? 47 % 34 % Bude další válka? 30 % 40 % Přistane člověk na Marsu? 46 % 56 % Nebudou existovat tištěné noviny? 54 % 64 % Budeme čelit velké energeticé krizi? 79 % 67 % Předběhne Čína USA na pozici světové velmoci? 63 % 50 % Téměř nikdo nebude posílat osobní dopisy? 64 % 70 % Stane se Skotsko zcela nezávislou samostatnou zemí? 49 % 51 % Premiérem se stane člověk, který otevřeně přizná svoji homosexualitu? 42 % 41 % Oteplí se Země? 76 % 74 % Bude na světě existovat jedna měna? 10 % 16 % Bude ze zemí EU jeden samostatný stát? 15 % 23 % Bude existovat lék na rakovinu? 54 % 52 % Bude premiérem někdo z etnické menšiny? 62 % 62 % Už se nebudou vyrábět auta poháněná benzínem 44 % 51 % Už nebudou existovat papírové peníze? Transakce budou jen elektronické. 50 % 54 % Bude existovat lék proti AIDS? 65 % 65 % Premiérem bude invalidní člověk? 25 % 27 % Stane se Wales zcela samostatnou a nezávislou zemí? 21 % 26 % Budou briitští občané pracovat ještě po oslavě 70.narozenin? 89 % 87 % Většinu energie budeme získávat ne z uhlí, ropy či plynu? 65 % 68 % Budou obyčejní lidé cestovat do vesmíru? 38 % 40 % Premiérem se stane žena? 75 % 78 %

Témata:  svět Země

Související

Aktuálně se děje

28. srpna 2025 11:51

Chat Control EU: nový zákon může ohrozit soukromí občanů i americké firmy

Dánsko, momentálně předsedající Radě Evropské unie, chce do konce roku na úrovni EU prosadit takzvaný Chat Control čili „šmírovací zákon“. Má zamezit sdílení dětské pornografie, ve skutečnosti by ale hlavně mohl závažně a přelomově připravit občany EU o soukromí. Zavedl by totiž automatické skenování chatů a e-mailů. Vlastně by tak prolamoval listovní tajemství, jedno za základních práv a svobod přiznaných České republice Listinou základních práv a svobod. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Google, ilustrační fotografie

Komentář

Akcie Google trhají rekordy: soud potvrdil, že Chrome a Android zůstávají v rukou firmy

V roce 2023 započal ostře sledovaný soudní spor mezi Googlem a americkým ministerstvem spravedlnosti (DOJ), které požadovalo bezprecedentní opatření. Ve hře byl dokonce nucený prodej vlajkového prohlížeče Chrome, který je nenahraditelným pilířem online ekosystému. Pro Alphabet by to znamenalo zásah do obchodního modelu a reálné ohrožení dominantního postavení. Během 2. zářijového dne však přišel moment, který mnozí na Wall Street označují za přelomový.