Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Důchodci a peníze na léky? Politik se pořádně naštval

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Komunistický zastupitel města Náchod Pavel Janeček se pozastavil nad střediskem péče pro seniory Diakonie Sobotín, které chtělo od Všeobecné zdravotní pojišťovny přidat peníze. To ale pojišťovna odmítla k podpisu smlouvy nedošlo. Pokračování kauzy zastupitele pořádně rozlítilo.

"Církevní domov důchodců následně vyhodil většinu sester a skončil s podáváním léků zákazníkům VZP, kterých je až 80 procent z celkového počtu 144, což je odporné a donebevolající," rozjel se zastupitel ve svém komentáři, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Touto zprávou byl podle svých slov nadmíru šokován, neboť se jedná o církevní zařízení. "Všichni jsme byli svědky miliardových restitucí, tedy obrovských finančních toků, které létaly vzduchem nad hlavami rychle chudnoucího obyvatelstva a nikdo téměř nevěděl kam a proč. Často si je nárokovaly neznámé řády, které údajně kolaborovaly s nacismem, nebo ihned poté, co majetek nabyly, ho někomu za tučnou sumičku „střelily"," podotkl.

Upozor%nuje, že předmětem jeho komentáře není to, zdali měly řády na majetek vůbec kdy nárok. Všude se totiž dočítal, že to, co bylo komunisty ukradeno, musí být navráceno, a to bylo jediné vysvětlení. "Směšné! Podotýkám, že většina lidí se proti restitucím ostře vymezila. Následně přibývaly dojemné příběhy o tom, jak církev pomáhá lidem a jak je pořád na mizině," dodal.

"Z toho všeho jsem si udělal jasný úsudek, že peníze jsou až na prvním místě a všechny „sladké a srdceryvné řeči" o pomoci nemohoucím pouze zakrývají surovou realitu obrovské touhy po mamonu ze strany církevních hodnostářů. Prostě jim o zdraví a životy spoluobčanů nikdy nešlo," rozlítil se Janeček s tím, že nyní jsme toho očitými svědky.

"Na vlastní oči vidíme, že církevní organizace neváhala nepodávat prášky a ohrozit mnoho seniorů na jejich životech, ačkoliv středisku platili z důchodů vysokou částku, dosahující deseti tisíc měsíčně. Téměř stejnou sumou přispívali z peněz na bezmocnost. Kdy bude mít církev konečně dost? Obávám se, že nikdy!" uzavřel.

Témata:  důchodci léky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.