Důchodci a peníze na léky? Politik se pořádně naštval

Komunistický zastupitel města Náchod Pavel Janeček se pozastavil nad střediskem péče pro seniory Diakonie Sobotín, které chtělo od Všeobecné zdravotní pojišťovny přidat peníze. To ale pojišťovna odmítla k podpisu smlouvy nedošlo. Pokračování kauzy zastupitele pořádně rozlítilo.

Ilustrační fotografie
reklama

"Církevní domov důchodců následně vyhodil většinu sester a skončil s podáváním léků zákazníkům VZP, kterých je až 80 procent z celkového počtu 144, což je odporné a donebevolající," rozjel se zastupitel ve svém komentáři, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Touto zprávou byl podle svých slov nadmíru šokován, neboť se jedná o církevní zařízení. "Všichni jsme byli svědky miliardových restitucí, tedy obrovských finančních toků, které létaly vzduchem nad hlavami rychle chudnoucího obyvatelstva a nikdo téměř nevěděl kam a proč. Často si je nárokovaly neznámé řády, které údajně kolaborovaly s nacismem, nebo ihned poté, co majetek nabyly, ho někomu za tučnou sumičku „střelily"," podotkl.

Upozor%nuje, že předmětem jeho komentáře není to, zdali měly řády na majetek vůbec kdy nárok. Všude se totiž dočítal, že to, co bylo komunisty ukradeno, musí být navráceno, a to bylo jediné vysvětlení. "Směšné! Podotýkám, že většina lidí se proti restitucím ostře vymezila. Následně přibývaly dojemné příběhy o tom, jak církev pomáhá lidem a jak je pořád na mizině," dodal.

"Z toho všeho jsem si udělal jasný úsudek, že peníze jsou až na prvním místě a všechny „sladké a srdceryvné řeči" o pomoci nemohoucím pouze zakrývají surovou realitu obrovské touhy po mamonu ze strany církevních hodnostářů. Prostě jim o zdraví a životy spoluobčanů nikdy nešlo," rozlítil se Janeček s tím, že nyní jsme toho očitými svědky.

"Na vlastní oči vidíme, že církevní organizace neváhala nepodávat prášky a ohrozit mnoho seniorů na jejich životech, ačkoliv středisku platili z důchodů vysokou částku, dosahující deseti tisíc měsíčně. Téměř stejnou sumou přispívali z peněz na bezmocnost. Kdy bude mít církev konečně dost? Obávám se, že nikdy!" uzavřel.

Témata: důchodci | léky
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky