Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Práce v zahraničí: Češi utíkají za lepšími výdělky +NABÍDKY

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Cliqjobs.com

Stále více Čechů utíká za prací do zahraničí. Nejčastěji do okolních států, ale často končí také ve Velké Británii, nebo třeba Švýcarsku. Celkem v zahraničí vydělává na živobytí přes 100 tisíc českých občanů.

Důvodů, proč Češi odchází do zahraničí, je hned několik. Na prvním místě jsou logicky platové podmínky, které se těmi u nás dají srovnávat opravdu jen těžko. Dalším důvodem je sociální systém, který je také ve většině okolních států komfortnější než v Česku.

Například 24letý Oto odešel pracovat do Německa hned po škole. Teď už je tam pátým rokem a vypracoval se na vrchního číšníka v restauraci kousek za hranicemi. "Tím hlavním aspektem, proč pracuju v Německu, jsou platové podmínky, které jsou nesrovnatelné, jsou, dá se říci, minimálně dvojnásobné," dává jasný argument pro práci v zahraničí mladý číšník Oto. V Německu si měsíčně vydělá okolo 1600 euro, což je přibližně 43 tisíc korun. A takové peníze by prý v Česku neměl.

Vydělávat peníze v zahraničí chce stále více Čechů. Nabídek je celkem dost, ale je třeba dobře vybírat. Nejsnazší formou je asi hledání práce pomocí agentury, která se na pracovní nabídky ze zahraničí specializuje.

Na zahraniční pracovní nabídky specializovaných agentur se můžete podívat zde:

Agentura Dobrá práceJobs.czAnonncePracevzahranici.infoProfesiaNa zkušenou

Témata:  práce

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.