Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zvládli byste přijímačky na střední z matematiky?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka / INCORP images

Přinášíme vám druhou část našeho seriálu s testy na střední školy. Tentokrát jsou z matematiky. Vyzkoušejte si, zda byste v učivu základní školy obstáli i vy.

Přinášíme vám druhou část našeho seriálu s testy na střední školy. Tentokrát jsou z matematiky. Vyzkoušejte si, zda byste v učivu základní školy obstáli i vy.

Přijímací zkoušky na střední školy se každým dnem blíží, žáky čekají za necelých čtrnáct dní, 1. kolo totiž bude probíhat mezi 22. až 30. dubnem. Žáci tak projdou zkouškami z českého jazyka a literatury a matematiky.

A právě někdy neoblíbenou matematiku si můžete vyzkoušet i vy. Cermat (Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání) zveřejnil vzory, jak by testy mohly pro jednotné zkoušky vypadat. Vyzkoušejte si, zda byste zkoušky z matematiky na střední školu zvládli i vy.

 

TESTY Z MATEMATIKY

Didaktický test

Záznamový arch - prázdný

Záznamový arch - vzorově vyplněný

Řešení

Letos poprvé některé školy projdou jednotným testováním (seznam škol najdete ZDE). "K zavedení jednotných přijímacích zkoušek nás vede řada důvodů, jedním z těch zásadních je rozdílná úroveň znalostí dětí, které vycházejí ze základních škol," uvedl před časem ministr školství Marcel Chládek.

Psali jsme: Přijímačky na střední se blíží. Vyzkoušejte si test z češtiny

Ministerstvo plánuje, že jednotné přijímačky by se mohly na všech školách spustit už příští rok. Ale je možné, že to však bude až od školního roku 2016/2017. Protože jednotné přijímačky jsou obsaženy v novele školského zákona, která by měla začít platit až od začátku příštího roku a vztahovat by se měla vztahovat až na následující přijímačky, tedy ty na jaře v roce 2017.

Témata:  školství

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.