Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tesco se stahuje ze střední Evropy. Skončí i v Česku?

Tesco
Tesco
Foto: Evgeny Petrov, EuroZprávy.cz

Tesco zvažuje utlumit aktivity ve střední Evropě. To by se mělo týkat i Česka, odkud by se mohl tento řetězec také stáhnout. Společnost tyto spekulace, jak to sama označila, odmítá komentovat.

Britská obchodní síť Tesco by mohlo zmizet z Česka, Slovenska, Maďarska i Polska. Tvrdí to alespoň slovenský deník Sme, který to má od nejmenovaného britského investora, jenž má znát reorganizační plán řetězce.

"Slovenské aktivity Teska se mohou prodávat v balíku společně s maďarskými, českými a i polskými. Druhý scénář je prodej celých sítích v jednotlivých státech," řekl slovenskému deníku SME investor, který zná ozdravný plán Teska.

Podle investora už prý vedení Teska sonduje, zda by někdo o jejich řetězce ve střední Evropě měl zájem. Nicméně samotné Tesco nechce celou situaci ohledně odchodu firmy z Česka, Slovenska a Maďarska odmítlo komentovat. "Nebudeme komentovat spekulace," řekl mluvčí řetězce Matt Francis.

Britská síť Tesco je pátým největším obchodním řetězcem na světě. Na český trh řetězec vstoupil v roce 1996. Tesco má v Česku více než dvě stovky obchodů, kromě toho také provozuje 7 obchodních center a 19 čerpacích stanic. Celkem u nás zaměstnává 14 tisíc lidí.

Témata:  Tesco

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.