Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Máme moc vysokoškoláků? Babiš promluvil

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že je potřeba reforma školství a změna celého systému. Velká část studentů totiž vystuduje vysokou školu a podle šéfa hnutí ANO chybí lidé, kteří by se zabývali manuálními pracemi. Uvedl to v úterý na Žofínském fóru.

Podle Babiše se doba posunula a dnes si už nikdo manuální práce neváží. "Vysokoškolský diplom ale už dnes nemá cenu," podotkl ministr s tím, že rodiče jsou určitě rádi, když má jejich dítě vysokou školu, a považují to za určitou společenskou výsadu, ale dostat dnes studenta na obor založený na manuální práci je těžké.

Podle Babiše je potřeba reforma celého školského systému. Považuje za důležité, aby se děti učily hrát. "Dneska jsou děti na iPhonech, Facebooku a nevím kde. Svět se změnil," podotkl Babiš.  

Dodal, že v dnešní době je velmi těžké získat lidi vyučené v zemědělských oborech, například mechanizátora. Díky přebytku vysokoškoláků tak některé profese dnes na trhu vůbec nejsou.

Témata:  školství Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.