Slonková o Babišových novinách: Nezávislost? Tohle je skutečnost

Šéfredaktorka deníku Mladá fronta DNES Sabina Slonková odešla z funkce na konci června na vlastní žádost. Důvod odchodu z pozice, na kterou nastoupila v lednu po odchodu Roberta Čásenského, dnes prozradila novinářům na tiskové konferenci.

Andrej Babiš
reklama

Slonková při nástupu do funkce uvedla, že věří dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah. Poté, co ministr financí Babiš ovládl Mafru, jí opustila část novinářů. Naposledy odešli z nakladatelství Mafra ředitel redakce Mladé fronty Dnes (MfD) Jiří Kubík a šéfredaktor bezplatného deníku Metro Josef Rubeš.

Slonková dnes podle serveru Mediamania na konferenci zdůraznila, že nelze dělat nezávislé noviny, když je vlastní politik. "Důvod mého odchodu je tedy fakt, že jsem nenaplnila to, s čím jsem do vedení přišla. Chci říci, že nelze pracovat v novinách, které vlastní politik. I když říká, že chce dělat nezávislé noviny, je to nezávislost odsud posud. To není svobodná novinařina. Bylo by fér říci, k čemu doopravdy noviny slouží," uvedla podle serveru Slonková.

Za pravdu jí podle serveru dal i šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek. "Mafra je dlouhodobě ve ztrátě. Nevidím tedy rozumný důvod, proč by ji někdo koupil. Jen osobní zájmy. Jsme na mediální křižovatce, vlastně v takové depresi," uvedl.

Témata: Andrej Babiš
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky