Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slonková o Babišových novinách: Nezávislost? Tohle je skutečnost

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Šéfredaktorka deníku Mladá fronta DNES Sabina Slonková odešla z funkce na konci června na vlastní žádost. Důvod odchodu z pozice, na kterou nastoupila v lednu po odchodu Roberta Čásenského, dnes prozradila novinářům na tiskové konferenci.

Slonková při nástupu do funkce uvedla, že věří dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah. Poté, co ministr financí Babiš ovládl Mafru, jí opustila část novinářů. Naposledy odešli z nakladatelství Mafra ředitel redakce Mladé fronty Dnes (MfD) Jiří Kubík a šéfredaktor bezplatného deníku Metro Josef Rubeš.

Slonková dnes podle serveru Mediamania na konferenci zdůraznila, že nelze dělat nezávislé noviny, když je vlastní politik. "Důvod mého odchodu je tedy fakt, že jsem nenaplnila to, s čím jsem do vedení přišla. Chci říci, že nelze pracovat v novinách, které vlastní politik. I když říká, že chce dělat nezávislé noviny, je to nezávislost odsud posud. To není svobodná novinařina. Bylo by fér říci, k čemu doopravdy noviny slouží," uvedla podle serveru Slonková.

Za pravdu jí podle serveru dal i šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek. "Mafra je dlouhodobě ve ztrátě. Nevidím tedy rozumný důvod, proč by ji někdo koupil. Jen osobní zájmy. Jsme na mediální křižovatce, vlastně v takové depresi," uvedl.

Témata:  Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.