Více míst ve školkách. Kde na to chce Dienstbier brát? ptá se komunistka

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier /ČSSD/ chce prosadit zákonné právo na místo ve školce pro děti od dvou let. Poslankyně KSČM Miloslava Vostrá se mu ale vysmála. Kde na to chce vzít?

Diskuse: 0

660
reklama

Dienstbier chce podpořit pracující rodiče. Ti mají často velké problémy umístit své dítě ve školce, a proto musí zůstávat doma. Řešením by mělo být zákonné právo na místo v jeslích pro děti od dvou let.

"Taková úprava v některých zemích platí. Je to velmi důležité z pohledu politiky rovných příležitostí, aby oba rodiče mohli pokračovat v profesní kariéře a nemuseli ji obětovat tomu, že rodina chce mít děti," uvedl Dienstbier.

Vostrá s ním ale zásadně nesouhlasí. "Ministr Dienstbier se hluboce mýlí, neboť výchova dětí rozhodně není oběť. A to ani ve vztahu rodičů ke kariéře v dané profesi," uvedla komunistka.

Podivuje se také nad tím, kde chce Dienstbier brát peníze na rozšíření míst v předškolních zařízeních. Města a obce totiž nemají peníze nazbyt. "Obce a města mimo tento problém řeší stejně jako Ministerstvo školství nedostatek financí i na základní a střední školy," připomíná.

Následně poslankyně naznačuje, že Dienstbierův návrh je jen planým slibem ČSSD, stejně jako zrušení církevních restitucí. K tomu se nyní sociální demokracie staví odmítavě.

Loading...
Témata: školství

Diskuze: Více míst ve školkách. Kde na to chce Dienstbier brát? ptá se komunistka

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky