Ceny benzinu opět rostly, nafta stagnovala

V uplynulém týdnu pokračovalo v Česku zvyšování cen benzinu, který zdražil o 38 haléřů na 38,50 koruny, proti tomu cena nafty stagnovala na úrovni 37,18 koruny za litr. Za zdražováním stojí zvyšování průměrných cen benzinu na burze v Rotterdamu, vyplývá to z pondělních statistik společnosti CCS.

660

"Aktuálně se situace v Rotterdamu proti předchozímu týdnu otočila. Průměrná cena benzínu mírně poklesla, nafta naopak vzrostla," upozornil analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Také cena ropy Brent v průběhu minulého týdne zamířila vzhůru a vyšplhala se na čtyřměsíční maximum. Podporou byla především intervence Fedu, který představil třetí kolo kvantitativního uvolňování. Dále vzrůstající napětí a násilnosti na Blízkém východě a na severu Afriky. Trhy však zůstávají dobře zásobeny.

Nejdůležitější událostí pro české motoristy však podle Čermáka byla situace na měnových trzích, kde koruna prudce posílila. "Díky tomu by se čeští motoristé měli dočkat v průběhu následujících dnů po delší době poklesu cen pohonných hmot, který by se mohl pohybovat až v řádu desetihaléřů," zakončil analytik.

Témata: pohonné hmoty

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky