Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda spáchala těžký zločin, na který doplatíme!

Vláda spáchala těžký zločin, na který doplatíme!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Kandidát do Senátu za KDU-ČSL Ludvík Hovorka kritizuje postup vlády Petra Nečase ohledně zdravotních pojišťoven. Podle Hovorky se vláda v této oblasti dopouští dokonce zločinu.

Koalice složená z ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dle Hovorky zcela účelově změnila zákon o pojišťovnách. Měla totiž za lubem posílit Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu a zdravotnický koncern Agel. Hovorka uvádí, že obě tyto instituce ovládá tatáž osoba. Změna zákona umožnila sloučení institucí, o čemž zajisté ministr zdravotnictví Leoš Heger moc dobře věděl a spolu ministrem financí Miroslavem Kalouskem se sloučením souhlasili.

„Z miniaturní zdravotní pojišťovny Agel tak po sloučení s Hutnickou zaměstnaneckou pojišťovnou, Českou národní zdravotní pojišťovnou vznikla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která nyní bude mít přes 1 milion pojištěnců a obrat 20 miliard korun,“ popisuje situaci Hovorka s tím, že nepovažuje za normální, „aby stejná firma, která poskytuje zdravotní péči, současně ovládala platebnu a platila sama sobě z veřejných prostředků od pojištěnců!“

Nově vzniklé propojení stojí za nerovností zdravotních pojišťoven a zdravotních zařízení. Protože malé nemocnice dostanou méně peněz, Hovorka předpokládá, že dojde k rušení či prodeji nemocnic majiteli zdravotnického monopolu. To však není vše, co Hovorku děsí – „do budoucna se zřejmě nedoplatíme za zdravotní péči! Vládní koalice bezuzdně porcuje stát a veřejnou službu a servíruje je po částech soukromým firmám.“

„Darování třetí zdravotní pojišťovny Metal-Aliance miliardáři Chrenkovi je těžký zločin této vlády proti lidem této země, za který všichni draze zaplatíme,“ dodává.

Témata:  zdravotnictví

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy