Lidé jsou okrádáni ve velkém!

Možností snadného vysokého přivýdělku na internetu neustálé přibývá, avšak ne všechny jsou tak výhodné, jak je o nich v inzerci psáno. Vít Bárta (VV) přináší příběh jednoho podvedeného, který se nechal takovou nabídkou zlákat.

Jednalo se o firmu Bezreklamky, která slibovala výdělek pět tisíc korun za měsíc. „Práce“ spočívala v tom, že na své auto či jiný objekt necháte umístit reklamu nějaké firmy. Paní, která se bohužel do takové pasti chytla, strávila 20 minut telefonováním s Petrem Šímou z Bezreklamky, kdy popisovala vše ohledně „nabízeného“ plotu. Domnívala se, že jde o informace, které jsou požadovány kvůli umožnění smlouvy.

Přestože paní požadovala, aby ji před uzavřením smlouvy byly poslány informace, za pár dní ji přišla obálka s uzavřenou smlouvou. Tu údajně uzavřela během hovoru. Horší však bylo to, že měla ihned uhradit 3390 korun za „pasivní vystavení informace o jejím plotu na nějakém těžko dohledatelném a prakticky neviditelném internetovém serveru.“

Když zavolala do Bezreklamky, dostalo se jí pouze výhružek, aby okamžitě zaplatila požadovanou částku, jinak se jí něco stane. S uzavřením smlouvy prý souhlasila tím, že povolila nahrávání telefonického hovoru. Vyžádala si zaslání nahrávky, kde bylo zřetelně slyšet, jak souhlasí s uzvřením smlouvy.

Na stránkách Občanského sdružení Společná obrana zjistila, že stejný problém s danou firmou mají další tisíce lidí. Je tedy prapodivné, že by stejnou chybu udělalo takové množství lidí. Předseda sdružení David Ondrejčka zjistil, že nahrávka, která byla paní zaslána, byla sestříhána. O čemž svědčilo i to, že na pozdější otázky odpovídala žena již dříve.

„Proti této firmě bojuje a poškozeným dlouhodobě pomáhá Občanské sdružení Společná obrana, které jsem se rozhodl v jejich aktivitách podpořit,“ dodává Vít Bárta.

Témata: podvod

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky