Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Školství zřejmě přijde o 50 miliard z Bruselu! Nenapravilo chyby

Školství zřejmě přijde o 50 miliard z Bruselu! Nenapravilo chyby

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Česká republika pravděpodobně nedostane miliardy korun z evropského programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, které měly putovat do školství. Ve čtvrtek to napsal server rozhlas.cz s odkazem na rozhodnutí Evropské komise.

Peníze, jež měly z operačního programu jít do školství, Česko neuvidí, protože nezvládlo napravit chyby, za které ho Evropská komise kritizovala."Česko podle Evropské komise dostalo čas na nápravu chyb, opatření, které předložilo, jsou ale nedostatečná. V Česku stále přetrvávají závažné chyby v kontrole toho, jak se u nás s evropskými penězi hospodaří," píše Rozhlas.cz.Česko nyní dostalo další dvouměsíční lhůtu, ve které se má pokusit o nápravu. "Pokud opět nepodnikne nezbytné kroky, může náš státní rozpočet přijít o celý příspěvek z daného operačního programu, což je více než 50 miliard korun," konstatoval Rozhlas.cz.Ministerstvo školství se k rozhodnutí prozatím nevyjádřilo. "Pošlete nám otázku do e-mailu, nezodpovídáme dotazy po telefonu," odkázal Mediafax zaměstnanec tiskového odboru rezortu s tím, že vyjádření ministerstva bude k mání v nejbližším možném termínu.

Témata:  školství

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.