Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecko začíná hon na naplatiče daní

Řecko začíná hon na naplatiče daní

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Řecká vláda hodlá rázně zakročit proti těm, kteří dluží velké částky na daních. Chce tak zvýšit příjmy státního rozpočtu.

Právě naprostá neefektivita výběru daní je jedním z velmi kritizovaných prvků řeckého národního hospodářství a je jednou z příčin současných problémů balkánského státu.

Celkově eviduje řecké ministerstvo financí dluhy za 41 miliard eur, tedy téměř bilion korun. O tento dluh se sice dělí 900 tisíc dlužníků, největších 15 tisíc z nich však dluží 90 % této sumy. Právě na ty se hodlají berní úřady zaměřit. Jde o firmy i jednotlivce.

Někteří z dlužníků jsou již po smrti či zkrachovali, přesto z více než od deseti tisíc velkých dlužníků je možné peníze stále vymáhat. Největší zájem budou mít úřady o ty, kteří dluží nad 150 tisíc euro. Pro tyto účely již stát najímá kvalitní auditory, právníky a účetní.

Témata:  Řecko

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.