Tři Češi mezi nejbohatšími lidmy planety roku 2012, podle Forbes

V každoročním žebříčku dolarových miliardářů Forbesu jsou letos tři Češi, Petr Kellner, Zdeněk Bakala a Andrej Babiš. První dva si proti loňsku pohoršili, Babiš zbohatl, mezi „vycházející hvězdy“ pronikl Ivo Lukačevič, uvedl český Forbes ve středu na svém oficiálním profilu na Facebooku.

Diskuse: 2

reklama

Majetek Petra Kellnera se meziročně snížil z 9,2 na 8,2 miliardy, Zdeňka Bakaly z dvou miliard na 1,9. Andrej Babiš si naopak polepšil z 1,1 na 1,4 miliardy dolarů.
 
Čtvrtým Čechem, který se letos probojoval do společnosti nejbohatších lidí planety, je Ivo Lukačovič. Majitel Seznamu ještě nemá majetek v hodnotě miliardy dolarů, dostal se ale do kategorie lidí, které se vyplatí do budoucna sledovat, protože se jim daří a na miliardu dolarů se mohou brzy dostat.

Nejbohatším člověkem planety je podle aktuálního žebříčku Forbesu investor Carlos Slim s majetkem 69 miliard dolarů, následovaný Billem Gatesem (61 miliard) a Warrenem Buffettem (44 miliard). Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg je s majetkem odhadovaným na 17,5 miliardy dolarů na pětatřicátém místě žebříčku.
 
Petr Kellner je aktuálně na 110. místě, o které se dělí s ruským těžařem Iskanderem Machmudovem a američanem Richardem Kinderem. Mezi nejbohatšími lidmi světa se Kellner umístil těsně za mediálním magnátem Rupertem Murdochem a zdaleka překonal například bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho, který s majetkem za 5,9 miliardy dolarů skončil na 169. místě. Zdeněk Bakala se dělí o 683. místo a Andrej Babiš o 913. místo.

Loading...

Diskuze: Tři Češi mezi nejbohatšími lidmy planety roku 2012, podle Forbes

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky