Nákladní auta

Ilustrační fotografie

Stát vydělá o stovky milionů navíc. Mýtný systém v ČR se dnes rozroste o 374 kilometrů

Aktuality

Mýtný systém v Česku se ode dneška rozšíří o dalších 374 kilometrů silnic první třídy. Celkově tak bude zpoplatněno skoro 2861 kilometrů. Letos jde už o druhé rozšíření mýta, když v únoru do systému přibylo zhruba 53 kilometrů. Příjmy státu z mýtného by se měly zvýšit přibližně o 400 milionů korun za rok. V loňském roce dopravci za mýto zaplatili rekordních téměř 14,2 miliardy korun.

Ilustrační foto

Nedostatečně ukotvený náklad je na našich silnicích stále běžným jevem

Ekonomika

Tisková zpráva - Téměř polovina nákladů u kamionů není na českých silnicích správně upevněna, upozorňuje policie. Právě nedostatečně ukotvený náklad kamionů je podle posledních statistik jednou z hlavních příčin vysokého počtu nehod nákladních vozů. Profesionální přepravci, ale ani řidiči osobních vozů by jištění nákladu rozhodně neměli podceňovat, varují experti.

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

Stát podporuje pracující seniory. Čisté příjmy rostou o tisíce korun

Od začátku loňského roku mohou pracující starobní důchodci využívat slevu na sociálním pojištění, která jim přímo zvyšuje čistý měsíční příjem. Podle aktuálních dat tuto možnost na konci roku využilo přibližně 140 000 seniorů a jejich počet nadále roste. Stát tak chce podpořit pracující starobní důchodce.  

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy