Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výhrůžky skončily. Uprchlíci začali řidiče kamionů brutálně mlátit

Nákladní auta, ilustrační fotografie
Nákladní auta, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Uprchlíci ze stanových táborů poblíž francouzského Calais přešli od výhrůžek k činům. Okolo projíždějící řidiče kamionů začali brutálně fyzicky napadat.

Migranti u francouzského Calais brutálně zbili řidiče maďarského kamionu. Informovala o tom agentura MTI s odkazem na mluvčího maďarského ministerstva zahraničních věcí Tamáse Menczera, který uvedl, že napadeného občana Maďarska převezli s poraněními do nemocnice.

Podle mluvčího je ministerstvo v kontaktu se zraněným řidičem kamionu i s jeho rodinou. Veřejnoprávní televizní stanici M1 manželka sdělila, že manžel spal na parkovišti ve vozidle, k ránu jej ale vzbudila hýbající se kabina vozidla.

Vystoupil proto, aby zjistil co se děje, a vrhla se na něj čtveřice útočníků. Ti ho udeřili zezadu do hlavy a zbili železnou tyčí. Řidiči se podařilo uprchnout zpět do kabiny, útočníci ale rozbili okno a řidiče mlátili dál. Policisty zavolal až jiný řidič nákladního auta, který byl svědkem útoku.

Francie ani Británie si s migranty už neví rady. V přístavu v Calais proto začala výstavba zdi proti pokusům migrantů naskakovat na kamiony a dostat se tak přes Lamanšský průliv do Británie.

Podle kritiků je bariéra zbytečná, uprchlíci si prý najdou způsob, jak ji obejít. 

Zeď z hladkého betonu vyroste v bezprostřední blízkosti divokého uprchlického tábora, v němž žije nyní odhadem až 9000 běženců.

Témata:  uprchlíci Nákladní auta

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy