Češi častěji kupují domy než byty

Podle statistik serveru Sreality.cz Češi častěji ke koupi hledají domy než byty, nejčastěji se pak hledají domy v hodnotě okolo tří milionů korun. Server o tom blíže informoval v úterý.

660

Z dat serveru vyplývá, že si lidé nejčastěji hledají rodinné domky, a to ve velkých městech nebo v jejich blízkosti. Kromě krajských měst se totiž do první desítky nejvyhledávanějších oblastí dostaly i Říčany. Nejčastěji se hledají domy v hodnotě okolo tří milionů korun, a to napříč ČR. V Praze se pak druhá nejčastější hledaná, tedy žádaná, cena domu ke koupi šplhá k pěti milionům korun.
 
Byty se hledají ve stejných městech, ale jiných jejich částech než domy. V průměru si Češi nejčastěji hledají byty s dispozicí 3+1. V Praze je spíše zájem o menší byty (s dispozicí 2+kk), v Brně jsou nejžádanější byty 3+1 či 2+1. Rozdíly jsou i v cenových relacích, ve kterých se bydlení hledá. Zatímco Pražané nejčastěji hledají byty ke koupi v hodnotě mezi 2 a 2,5 milionu korun, v Brně jsou ceny hledaných bytů o milion korun nižší.
 
Serveru letos stoupla návštěvnost, celý letošní rok byla vyšší než loni. Například v březnu, kdy je tradičně zájem o bydlení nejvyšší, navštívilo Sreality.cz téměř 640 000 reálných uživatelů, tedy o 15 procent více než loni.
 

Lokality, kde se nejvíce hledají rodinné domy

Pořadí, Lokality

1. Praha
2. Brno
3. Ostrava
4. Plzeň
5. Liberec
6. Zlín
7. Olomouc
8. Říčany
9. Hradec Králové
10. Ústí nad Labem

Zdroj: Sreality.cz

Témata: bydlení

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky