Manželé z Hranic chtěli investovat do kryptoměny, přišli o 1,5 milionu korun

Zhruba o 1,5 milionu korun připravili pachatelé manželský pár z Hranic na Přerovsku, který chtěl investovat své rodinné úspory do kryptoměny. Manželé se s lidmi, kteří tvrdili, že se zabývají investicemi, spojili prostřednictvím mobilního telefonu a elektronické pošty. Po zpřístupnění počítače nejprve připravili muže zhruba o 700.000 korun, poté z účtu manželky získali dalších 750.000 korun. Škoda však není celková, o další peníze přišli manželé poté, co se za poplatky snažili získat své peníze zpět, sdělila ČTK mluvčí policie Miluše Zajícová.

Ilustrační fotografie
reklama

"Poškozený nejprve zaplatil poplatek, pak zpřístupnil svůj počítač druhé straně a nechal si do něj nainstalovat program. Koncem července provedla rádoby manažerka společnosti zabývající se investováním do kryptoměn dvě platby z účtu poškozeného ve výši necelých 700.000 Kč na zahraniční účet a poškozený obě platby potvrdil," uvedla policejní mluvčí.

Stejně tak muž podle policie následně potvrdil ve dvou případech i odeslání více než 750.000 Kč z účtu manželky. "O další finance v prozatím nezjištěné výši přišli tím, že jim neznámý pachatel přislíbil získat vložené peníze zpět, ale ani tato služba nebyla zadarmo, a tak podle požadavku 'zachránce' zaslali několik dalších plateb," dodala policejní mluvčí. Případ poté manželé nahlásili policii. Policie v souvislosti s dalšími oběťmi podvodníků znovu apeluje na lidi, aby byli obezřetnější.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky