Osobní bankrot? Vláda chce zmírnit podmínky

I přes některá pozitivní opatření minulé vlády je v České republice stále vedeno okolo 4, 5 milionu exekucí. Nelepší se ani situace tzv. vícečetných exekucí. Zhruba polovina lidí s exekucí jich má na sebe vedeno čtyři a více.

Diskuse: 2

Ilustrační fotografie
reklama

„V našich poradnách se často setkáváme s lidmi, kteří za současné situace na oddlužení nedosáhnou, a není proto žádný způsob, jak by mohli svoji situaci legálně řešit. Výsledek je rezignace, další dluhy, práce na černo a někdy i trestná činnost“, říká Hynek Kalvoda z Asociace občanských poraden (AOP).

Kalvoda proto vítá, že vláda v demisi znovu předložila novelu insolvenčního zákona, která by měla podmínky osobního bankrotu zmírnit. Jde zejména o to, aby bylo umožněno i nižší uspokojení věřitelů, než současných 30 %, které je v případě mnohamilionových dluhů zcela nereálné. Podmínkou nižšího plnění má být, že dlužník prodá všechen zbytný majetek, bude pracovat, dál se nezadlužovat a splácet maximum podle svých možností. „Odmítáme názor, že zrušení hranice minimální plnění je morálním hazardem a poškodí věřitele. Naopak, může být výhodný i pro ně,“ doplňuje Kalvoda.

Loading...

Diskuze: Osobní bankrot? Vláda chce zmírnit podmínky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 21.01.2018 16:19 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky