Nemocnice Pardubického kraje od ledna zvyšují mzdy. Přidáno dostanou všichni zaměstnanci

Společnost Nemocnice Pardubického kraje, která zastřešuje pět krajských nemocnic, letos opět zvyšuje mzdy. Netýká se to jen zdravotníků, ale všech zaměstnanců. Podle kolektivního vyjednávání příjmy porostou od 1. ledna, sdělila ČTK mluvčí společnosti Kateřina Semrádová.

Ilustrační fotografie
reklama

Zvýšení mezd se týká všech profesí, ale navyšovat se nebude plošně. Vyšší procentuální růst čeká profese, kterých je ve zdravotnictví dlouhodobý nedostatek. "Můžeme zobecnit, že mzdy porostou v rozmezí pěti až sedmi procent tam, kde se zaměstnancům nezvýší příplatek za směnný provoz," uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Dodatek ke kolektivní smlouvě by měl být definitivně podepsán na přelomu ledna a února letošního roku.

Podle personálního ředitele Tomáše Krejčíka je dlouhodobě největší problém získat a udržet sestry a další nelékařské zdravotnické profese, ve směnném provozu je situace obecně horší. Další problematickou kategorii představují i plně kvalifikovaní lékaři a některé dělnické profese.

Příplatky za směnný provoz budou ve společnosti vypláceny v maximální výši. Zdravotničtí pracovníci pracující bez odborného dohledu a sestry v nepřetržitém provozu si měsíčně polepší o 5000 korun, zdravotničtí pracovníci pod odborným dohledem o 2000 korun. Obě kategorie navíc čeká dvouprocentní navýšení tarifního základu. Osobní náklady v současnosti tvoří asi 60 procent nákladů společnosti.

Minulý rok se od 1. února zvýšily mzdové tarify lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků o deset procent, u nezdravotníků o pět procent. Navýšily se rovněž sazby u dohod o provedení činnosti, jejichž prostřednictvím nemocnice zajišťují ústavní pohotovostní služby. Předtím nemocnice za období let 2015 až 2017 zvýšily mzdy lékařů o více než 22 procent, což představuje téměř půl miliardy korun.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky